wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

piątek, 17 lutego 2012

Powiew świeżego powietrza? Może nie dla sercaLuty jest amerykańskim Miesiącem Serca, zwracając uwagę na główną przyczynę śmierci w Stanach Zjednoczonych, a także podkreślając wiele sposobów, aby pomóc zachować zdrowe serce. Ale co, jeśli po prostu oddychanie jest szkodliwe dla zdrowia serca i oddanie się na większe ryzyko udaru mózgu?


Ostatnie badania wykazały, że na uderzenia są bardziej narażeni ludzie  po 24-godzinnym okresie, w których jakość powietrza spada do zakresu Agencji Ochrony Środowiska i uznaje za "umiarkowany". Naukowiec Dr Wallenius, przeprowadził badanie w 1,705 przypadkach w okolicach Bostonu, że napotkał różne zanieczyszczenia powietrza takich jak emisje spalin samochodowych, pyłów, sadzy i dwutlenku azotu. Naukowcy doszli do wniosku, że szanse wystąpienia udaru mózgu były 34% wyższe po dniu "umiarkowany" jakości powietrza w porównaniu z "dobrą" jakością  powietrza

.

Drugie badanie przeprowadzone przez zespół francuskich naukowców dostarcza dodatkowych dowodów, że zanieczyszczenie powietrza może zwiększać ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Badania wykazały, że wyższy poziom w powietrzu substancji zanieczyszczających, takich jak te z badania w Bostonie, były związane z niewielkim wzrostem krótkoterminowego ryzyka zawału serca. Według dr Hazrije Mustafic, jednego z francuskich badaczy, jest to bardziej istotną kwestią, ponieważ dzieje się to na całym świecie. Doszedł do wniosku, że choć wzrost poziomu dwutlenku węgla tylko podniesienie indywidualnie krótkoterminowo ryzyko zawału serca o 5%, to może jeszcze przyczynić się do 4,5% wszystkich ataków serca w populacji zagrożonych.

Zarówno Wallenius i Mustafic zgadzają się, że ludzie, którzy są już na wysokim ryzyku udaru mózgu lub zawału serca powinny pozostać z dala od obszarów silnie zanieczyszczonych i próbować zmniejszyć swoją dzienną ekspozycję na bardzo wysokim poziomie zanieczyszczenia. Ludzie muszą bardziej uważać na swoje zdrowie na co dzień, aby utrzymać serca zdrowe i szczęśliwe.
przeczytano w :http://articles.healthcareerweb.com

Niepokoi mnie bardzo wysoki poziom zanieczyszczeń powietrza na Śląsku szczególnie w Zabrzu,dlatego,że ja i wielu chorych jeżdzi właśnie do Kliniki (Ś.C.C.S.) na badania nowego serca po przeszczepie.Stężenie zanieczyszczeń sięga 1500% !!. Będąc 15 lutego na badaniu przeczytałem o tym w lokalnej gazecie.Ja tylko dojeżdżam 2 razy w roku do kliniki,a co mają powiedzieć mieszkańcy Śląska. Życzę Wszystkim czystego bez zanieczyszczeń powietrza aby zachować dobre zdrowie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz