wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju













poniedziałek, 12 listopada 2012

Oszczędzaj nerwy, dbaj o serce

Kwestie oszczędzania zazwyczaj są poruszane w kontekście ekonomicznym. Tak naprawdę oszczędzanie można również rozpatrywać w odniesieniu do zdrowia. 





Coraz więcej osób chcąc poprawić swój status materialny forsuje organizm pracą ponad normę zapominając o własnym zdrowiu.


Zaniedbania w tym zakresie mogą jednak szybko doprowadzić do sytuacji, kiedy ilość nagromadzonych pieniędzy nie wystarczy by odratować utracone zdrowie.

Nie denerwuj się bo dostaniesz zawału - ile jest prawdy w tym stwierdzeniu?
Żyjąc w pośpiechu, stałym poczuciu braku czasu, gubiąc się w nadmiarze obowiązków, brakuje nam wytchnienia, nie potrafimy mądrze gospodarować naszym życiem. Stajemy się nerwowi, zestresowani. A tymczasem, to właśnie stres jest jedną z głównych przyczyn zawału serca.

Serce w nerwach
Dobrze znamy uczucie szybkiego bicia serca przed jakąś trudną sytuacją. Zaczyna się w naszej głowie, a kończy. w sercu. Kołatanie, bóle w klatce piersiowej, duszności, osłabienie, uczucie lęku te wszystkie objawy mogą sygnalizować zawał.
Współczesne badania wykazują, że nerwy, gniew, nadpobudliwość, niewłaściwe odżywianie wywołują spadek odporności immunologicznej. W wyniku tego nasz organizm ma problem ze zwalczaniem bakterii i wirusów.
Bywa tak, że człowiek przestaje sobie radzić w sytuacjach wymagających dużej mobilizacji organizmu. Jeśli są one powtarzalne i długotrwałe dochodzi do niekorzystnych zmian w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych, w tym również do choroby wieńcowej jak i zawału serca.

Cenne minuty
W Polsce każdego dnia ratownicy medyczni toczą walkę z czasem o ludzkie życie. Problemy ze strony układu krążenia od lat bowiem znajdują się w czołówce najczęściej występujących chorób naszego społeczeństwa.
W przypadku schorzeń kardiologicznych liczą się minuty, można jednak znacznie przyspieszyć proces skutecznego leczenia dzięki nowoczesnym technologiom informatycznym, a dokładniej telemedycynie. Ta forma opieki zdrowotnej wykorzystuje rozległe możliwości nowoczesnej telekomunikacji, umożliwia szybką diagnozę i zapewnia opiekę medyczną poprzez natychmiastowe przesyłanie niezbędnych informacji, takich jak zdjęcia rentgenowskie, echogramy czy wyniki badań EKG - mówi Mieszko Skoczylas z Physio-Control.
Kardiolodzy twierdzą, że czas to mięsień", im szybciej pacjent dotrze na zabieg, tym mniejsza jest martwica mięśnia sercowego i wzrasta szansa na skuteczną pomoc oraz powrót do pełni zdrowia.

Jak zapobiegać
Zaplanujmy co najmniej pół godziny spaceru każdego dnia. Weekendowy kontakt z naturą - pachnący świeżością las i śpiew ptaków mogą dostarczyć energii na cały następny tydzień. Możliwość wygospodarowania czasu tylko dla siebie, spotkanie z przyjaciółmi, rozmowa z kimś bliskim, czytanie, wszystko to eliminuje napięcie. Wszelka aktywność fizyczna, uprawianie sportu są niewątpliwie najlepszym sposobem, aby okiełznać stres.
Aby zapewnić sobie dobre samopoczucie warto pamiętać o zdrowym odżywianiu i odpowiedniej dawce dobrego humoru każdego dnia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz