wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

wtorek, 20 października 2015

Bezelektrodowy rozrusznik serca

Najsłabszym ogniwem systemu stymulującego serce są elektrody. Dzięki pracy inżynierów udało się je wyeliminować i stworzyć pierwszy bezelektrodowy stymulator serca.

Tradycyjny system stymulacji serca składa się ze stymulatora i elektrod, które umieszcza się w sercu. Niestety doświadczenie pokazuje, że elektrody są najsłabszym ogniwem całego systemu.

Współpraca kalifornijskiej firmy Nanostim i producenta rozruszników St. Jude Medical, zaowocowała stworzeniem bezelektrodowego stymulatora serca (Nanostim leadless pacemaker). Urządzenie zamknięte jest w podłużnej tytanowej obudowie, którą umieszcza się bezpośrednio w komorze serca. Eliminuje się w ten sposób elektrody i konieczność wytwarzania podskórnej loży, w której umieszczało się tradycyjny stymulator (brak blizny). Wielkość nowego rozrusznika to mniej niż 10% typowego stymulatora. Urządzenie może być w razie potrzeby usunięte za pomocą specjalnego uchwytu. Żywotność baterii szacowana jest na 9-13 lat w zależności od zapotrzebowania pacjenta na stymulację. Podobnie jak w tradycyjnych rozrusznikach sterowanie parametrami stymulacji odbywa się przez specjalny programator i głowicę, przykładaną w okolice wszczepionego urządzenia.
Urządzenie otrzymało już certyfikat CE i będzie wprowadzane na rynek europejski.
Bezelektrodowy rozrusznik wszczepiany jest do prawej komory serca przez żyłę udową. Specjalna sterowalna koszulka, pozwala przedostać się przez żyłę od uda, aż do serca i wkręcić spiralę mocująca rozrusznik w mięsień serca. Następnie testuje się czy wybrane miejsce jest odpowiednie i wykręca prowadnik, który uwalnia stymulator.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz