wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju













poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Czy wiesz jak przestać palić papierosy?

O tym, że palenie papierosów jest niezdrowe nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą o tym wszyscy, również sami palacze, a nadal nie mogą rozstać się z nałogiem. Jaki jest tego powód?

Palacze nie są uzależnieni wyłącznie od nikotyny, ale również wiąże się to z ich przyzwyczajeniem, wyuczonym odruchem, nudą czy chęcią zaimponowania rówieśnikom. Warto spróbować zerwać z tym nałogiem, przecież nic się nie traci a zyskać można mnóstwo w tym to co najważniejsze - nasze zdrowie. Rzucenie palenia jest sprawą wyjątkowo trudną. Każdy powinien samodzielnie zdecydować się na taki krok. Początkowo należy wyznaczyć sobie konkretne cele i realizować je krok po kroku. Dobrze jeśli będziemy mogli liczyć na wsparcie najbliższych osób. Warto ich poinformować o zamiarze rzucenia palenia, wówczas będziemy mieli większą motywację do osiągnięcia swojego celu.

Są dwa sposoby na zerwanie z nałogiem. Pierwszy z nich jest dość radykalny i polega na całkowitym rozstaniu z papierosami z dnia na dzień. Nie jest on szczególnie polecany i wymaga niezwykle silnej motywacji i wytrwałości. Taka szokowa terapia niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Dużo mniej "inwazyjnym" sposobem jest stopniowe ograniczenie palenia. Codziennie zmniejszamy ilość wypalanych papierosów, tak aby po dwóch tygodniach zredukować ich ilość do 0.

W tej walce możemy mieć "pomocników". Na rynku istnieją specjalne plastry, które uwalniając nikotynę zaspokajają w pewnej części głód nikotynowy. Na podobnej zasadzie opiera się działanie gum i pastelek do żucia. Rewolucją w rzuceniu palenia okazały się być tzw. elektroniczne papierosy, które stanowią najwygodniejszą dla wielu formę zastępczą dla tradycyjnych. Rzucenie palenia wiąże się nie tylko z naszym zdrowiem. Zyskują również osoby z którymi przebywamy tzw. bierni palacze. Dodatkowym plusem jest spora oszczędność pieniędzy, które można przeznaczyć na bardziej przyjemne i zdrowsze rzeczy.

1 komentarz:

  1. Witam. Mój mąż ma 55 lat. 40 lat palił namiętnie po 1,5-2 paczki/dzień. Z biegiem lat udawało mu się w różnym stopniu rzucać to paskudztwo lub ograniczać. Aż 31.XII.2012 o godz.18 wypalił ostatniego, po chwili trafił go rozległy zawał, karetka na sygnale, koronografia z 2 stentami. Od tego czasu nie zapalił, bo chce pożyć jeszcze. Lekarze pozwolili mu jedynie na mini tabl., które ssał 4 szt./dzień na trzeci dzień po zabiegu, ale po 3 dniach ssania i to było za dużo, bo się żle poczuł i znów karetka, i badania, teraz jest dobrze. Wyrzucił tabletki do kosza !!!! Wspieram go , "paliłam biernie" !! Teraz wszyscy będziemy zdrowsi. Pozdrawiam. Halina

    OdpowiedzUsuń