wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

piątek, 27 lutego 2015

Odwodnienie - przyczyna wielu chronicznych chorób

W celu uwolnienia się od chorób spowodowanych odwodnieniem należy pić odpowiednia ilość wody oraz wspomagać pokarmy solą morską i minerałami. W ten prosty sposób można uporać się z cukrzycą, chorobami serca, reumatoidalnymi bólami, migrenami, a nawet rakiem.* OBJAWY ODWODNIENIA

Jak objawia się odwodnienie? Otóż, na cztery główne sposoby: percepcyjne odczucia, programy racjonowania wody, alarmujące wołanie organizmu o wodę i powikłania chorobowe, o których wiadomo, że w ich tle może czaić się widmo śmierci. Odczuwanie pragnienia i zmęczenia, mimo iż nie jesteśmy zmęczeni, kiedy budzimy się rano i nie mamy ochoty na wstanie z łóżka, to oznaki odwodnienia. Wtedy najlepiej od razu napić się wody. Na osiem godzin pozbawiliśmy nasz mózg energii, hydroelektryczności, i w rezultacie czujemy się zmęczeni z powodu odwodnienia. Woda jest napojem trzeźwiącym - potrafi w ciągu trzech do czterech minut wyciągnąć nas z łóżka. Kiedy czujemy uderzenia krwi do głowy i rozdrażnienie, niepokój przygnębienie, depresję, ciążenie głowy, przemożny głód lub agorafobię, musimy wiedzieć, że te wszystkie objawy są następstwem odwodnienia. Inną jego oznaką jest także depresja.

Prawdziwe oznaki pragnienia ujawniane przez ludzki organizm to astma, alergie,nadciśnienie, cukrzyca, zwłaszcza typu 2, oraz choroby autoimmunologiczne, Wszystkie te dolegliwości są wynikiem odwodnienia.

Odwodnienie i brak soli przyczynami odwodnienia.

W każdym ubytku wody jej 66% pochodzi z wnętrza komórki, 22% z jej zewnętrznego otoczenia i 8% z układu naczyniowego. Ale ponieważ układ naczyniowy nie jest systemem sztywnym, kapilary kurczą się i dzięki temu nie odczuwamy utraty wody. Tak więc, gdy 66% utrata wody wewnątrz komórki zaczyna dawać znać o sobie, żadne badania nie ujawnią niczego, ponieważ układ naczyniowy jest układem zrównoważonym i w pełni regulowanym.
Aby uniknąć nadciśnienia i obsłużyć system odwróconej osmozy, potrzeba wody i soli. Ponadto potrzeba wapnia, magnezu, potasu, cynku i selenu, które są wewnątrz-komórkowymi składnikami mineralnymi zatrzymującymi wodę. Jeśli dostarczymy tego wszystkiego, ciśnienie krwi nie ośmieli się wzrosnąć powyżej 120mmHg. Dajemy organizmowi odpowiednie składniki w odpowiednim czasie, a zniknie zapotrzebowanie na wszystkie leki do obniżania ciśnienia krwi.1 komentarz:

  1. Ludzie uważają to za błahostkę, ale naprawdę trzeba uważać na odwodnienie. Faktycznie może przynieść tragiczne skutki dla człowieka. Dzięki za artykuł.

    OdpowiedzUsuń