wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

piątek, 14 października 2011

Siła kolorów

Ciężko pracujesz, starasz się najmocniej, jak potrafisz a mimo to masz wrażenie, że wiatr nie przestaje wiać Ci w oczy? Jesteś przekonany, że zasługujesz na więcej, ale nie dostajesz od życia tyle, ile jesteś wart? Być może otaczasz się niewłaściwą dla siebie energią kolorówOdpowiednio dobrane kolory wykorzystuje się do wspomagania procesów leczenia. Na świecie doskonale sprawdzają się szpitale, których kolorowe ściany spełniają różne funkcje: czerwony służy do pobudzania energii chorych, pomarańczowy przywraca radość, zielony daje poczucie równowagi, zaś niebieski pomaga odzyskać spokój. Kolory, podobnie, jak muzyka, wywołują w ludziach różnorodne odczucia, wpływają na samopoczucie i nastrój.
Czy istnieje coś takiego, jak uniwersalny kolor zdrowia, sukcesu, dobrego samopoczucia? Zapytana o to Urszula Głuchowska - Bilska, trenerka rozwoju osobistego Dojrzewalni Róż, prowadząca www.koloroskop.pl, certyfikowany praktyk Koloroskopu - metody Theresy Blomqvist, określającej osobisty wewnętrzny kolor mówi, że choć istnieją kolory, oddziałujące w podobny sposób na wielu ludzi (np. błękitny kolor koszuli wzbudza zaufanie), to jednak życie każdego z nas determinowane jest przez inną gamę kolorystyczną. Wpływ na to ma data urodzenia. Przypisany do niej kolor determinuje temperament, wpływa na osobowość i na to, jak jesteśmy odbierani przez innych. Dla każdego z nas inny jest więc zestaw kolorów, pomagający osiągnąć sukces, szczęście osobiste czy dobry stan zdrowia.

Do jego ułożenia potrzebna jest data urodzenia oraz używane imiona, nazwiska i ew. pseudonimy. Na ich podstawie zostaje rozrysowany schemat kolorystyczny, tworzony wg ułożenia czakr, które tworzą taki sam układ kolorystyczny, jaki znajdujemy w tęczy. Czerwony ma najniższą częstotliwość i mieści się w dolnych partiach ciała, zaś fioletowy - najwyższą i odpowiada czubkowi głowy.
Diagram i szczegółowy opis Twojego wewnętrznego koloru określa, jakie barwy są u Ciebie dominujące, a jakich Ci brak dla zachowania równowagi. Bez tego osiągnięcie harmonii życiowej nie jest możliwe, a bez tego trudno o szczęście i powodzenie.
Metoda, na podstawie której buduje się diagram opiera się nie tylko na barwach, ale i na numerologii. Zarówno liczby, jak i litery mają swoją wibrację, a więc i kolor. Na przykład litera A odpowiada cyfrze 1 i kolorowi czerwonemu. Każdy rok życia ma swój kolor i swoją wibrację. Od urodzin do urodzin pozostajemy pod wpływem określonej wibracji, która wpływa na nasze poczynania, sukcesy, radości i smutki. Co 12 miesięcy zmienia się kolor danego roku, zaś co 9 lat zmienia się cały cykl. Ważne jest, by nasze działania prowadzić w zgodzie z własnym cyklem. Dobrze jest np. rozpoczynać ważne działania, podpisywać umowy etc. w pierwszym roku cyklu - - czerwonym, którego energia gwarantuje osiągnięcie sukcesu. Rok koloru zielonego sprzyja przedsięwzięciom, związanym z mieszkaniem, ponieważ jego energia wspomaga sprzedaż czy remont. Okres barwy niebieskiej oznacza świetną komunikację z innymi - to czas zawierania nowych znajomości. Rok granatowy zapewnia sukcesy biznesowe, zaś różowy to czas na refleksję, zbieranie sił i odpoczynek.
Szkoda czasu na nieefektywną, bezowocną pracę, nie warto tracić nerwów na brak sukcesów i szczęścia w życiu. Lepiej zmienić bieg wypadków na swoją korzyść, wykorzystując moc kolorów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz