Ćwiczymy w domu
Nawet jeśli większość czasu spędzasz w domu nie znaczy to wcale, że masz siedzieć przed telewizorem. Nie musisz od razu kupować specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń, ale każdy dzień powinnaś zacząć od dawki rozciągających ćwiczeń. Doskonałym sposobem na ćwiczenia w domu jest również joga. Gotowe zestawy do ćwiczeń możesz kupić na płycie dvd lub poszukać odpowiednich programów w telewizyjnej ramówce.
Szaleństwo na dworze
Doskonałym sposobem na dobrą sylwetkę jest również jazda na rowerze. Jeśli nie lubisz jeździć sama, zaproponuj to przyjaciółkom i razem urządzajcie sobie rowerowe wypady. Następnym sposobem na dawkę ruchu jest jogging. Bieganie to tani i bardzo prosty sposób na to, żeby się rozruszać. Nowością jest również nordic walking czyli szybki masz z kijkami. Coraz częściej można spotkać zwolenników tego sportu na drodze. To doskonały sposób na smukłą sylwetkę.
Zaszalej na nartach
W krajach zachodnich ludzie po 50 na nartach to widok, który nikogo nie dziwi. Niestety, u nas to jeszcze rzadkość. Jeśli uwielbiasz sporty zimowe, przekroczenie 50 roku życia absolutnie nie jest powodem by z tego rezygnnować. Jeśli nie potrafisz jeździć na nartach, to może obecna pora roku jest doskonałą okazją, by wreszcie się nauczyć?
Siłownia, aerobik a może basen?
Wiele kobiet, zamiast wyjść na siłownię czy basen, woli ćwiczyć w domu. Jeśli nie należysz do tej grupy i lubisz spędzać czas aktywnie poza domem, to powód do dumy. Coraz częściej organizowane są zajęcia dla seniorów, takie jak aerobik wodny, zajęcia na siłowni czy specjalne grupy taneczne. Jeśli nie ma takich zajęć w Twoim mieście, sama wybierz się na basen czy zajęcia w grupie. Jeśli trochę się krępujesz , możesz namówić przyjaciółki, męża lub wybierz się na basem z wnukami.
Ściągawka kaloryczna
Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie ilości kalorii, które spalisz podczas różnych czynności w czasie 1 godziny:
aerobik- 550 kcl,
aerobik wodny – 580 kcl,
bieg szybkim truchtem – 1000 kcl,
gotowanie – 105 kcl,
joga – 288 kcl,
gimnastyka – 300 kcl,
jazda na nartach – 510 kcl,
jazda na rowerze – 400 kcl,
mycie okien – 240 kcl,
mycie podłóg – 250 kcl,
odkurzanie – 260 kcl,
pływanie – 400 kcl,
prasowanie – 144 kcl,
spacer – 200 kcl,
taniec – 500 kcl,
zmywanie naczyń – 114 kcl.
Korzyści płynące ze sportu
Jeśli nadal nie jesteś przekonana do sportu, to przeczytaj jakie korzyści czerpiemy z niego:
pomaga utrzymać prawidłową masę ciała,
odmładza,
wzmacnia kości i mięśnie,
poprawia dotlenienie i ukrwienie organizmu,
wzmacnia pracę układu odpornościowego,
wspomaga pracę układu oddechowego.
autor: Izabela Moskal
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz