wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

poniedziałek, 25 marca 2013

Waga zdrowego życia

Więcej ruchu, mniej jeść. 
Wyłącz  telewizor oraz komputer 
i zrezygnowanie ze słodkich napojów może pomóc.
Pamiętaj, że utrzymanie prawidłowej wagi 
to jest problem, ale możesz to pokonać.

Waga jest to trudny problem. Większość ludzi wie, jak ważne jest, aby utrzymać wagę w ryzach jak walczyć, aby to zrobić. I to jest zrozumiałe, w dzisiejszym świecie, w którym ilość kalorii w opakowaniach żywności przybywa szybko i łatwo. Ale korzyści zdrowotne  dobrej wagi są ogromne i warte wysiłku. Oprócz zmniejszenia ryzyka chorób serca, udaru mózgu, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego, utrzymywanie wagi w ryzach może również obniżać ryzyko wielu nowotworów, w tym raka piersi, jelita grubego, nerki, trzustki i przełyku.

Ponieważ u większość ludzi waga rośnie kilogram lub dwa co roku, pierwszym i najłatwiejszym, celem powinno być zatrzymanie przyrostu masy ciała, który ma duże korzyści zdrowotne każdego człowieka. Następnie,zalecaną wagę utrzymać na odpowiednim poziomie do następnego kroku. Krótkie wskazówki kontroli wagi?
Bądź aktywny, wybierz mniejsze porcje i jeść wolniej.

5 Szybkich porad w osiągnięciu zdrowej wagi

1. Banuj dziwne diety. 
Mogą one pracować w krótkim okresie, ale prawie każda dziwna, ekstremalna dieta jest skazana na niepowodzenie. Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o utratę wagi i utrzymanie jej jest to wybór zdrowej żywności i jeść  powoli mniejsze porcje.

2. Bądź bardziej aktywny. 
Jeśli istnieje jedna mantra to najlepsza utrata masy:  "ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia." Wybierz ćwiczenia, które lubisz i wykonuj je codziennie. Ćwiczenia z przyjacielem mogą pomóc utrzymać się na torze ćwiczeń. Porady na temat jak dopasować ćwiczenia do Twojego stylu życia.

3. Wyłącz telewizor
Oglądając mniej telewizji może dać ci więcej czasu, aby być aktywnym i mniej czasu aby skusić się przez reklamy fast foodów.
Dwa proste sposoby, aby nie oglądać telewizji:
Usuń telewizor z sypialni, oraz nie oglądaj jej w czasie posiłków.

4. Pomiń słodkie napoje. 
Picie słodzonych napojów gazowanych, napojów owocowych, lub soku może dać kilkaset kalorii dziennie nie wiedząc o tym. Badania sugerują, że dzieci i dorośli, którzy piją colę lub inne słodkie napoje są bardziej skłonni do tycia niż ci, którzy nie piją, i że przejście na wodę i niesłodzonych napojów może zmniejszyć wagę.

5. Pomyśl zanim coś zjesz. 
Zanim bezmyślnie sięgniesz po przekąskę, zastanów się i zadaj sobie pytanie, czy jestem naprawdę głodny? Czy jest zdrowszy wybór? Łatwo jest zapomnieć o dobrych wyborach  żywieniowych w dzisiejszym szalonym świecie . Proste pytania są takie, aby mogły nam pomóc utrzymać się  na torze swojej wagi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz