wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

środa, 6 listopada 2013

Choroby układu krążenia

Choroby układu krążenia są już tak zwaną epidemią aktualnego świata. W wielu krajach to jedna z głównych przyczyn zgonów. Nawet jeśli mówimy tutaj o krajach bardzo dobrze rozwiniętych to nawet w nich więcej osób umiera na choroby układu krążenia niż z powodu jakiejkolwiek innej choroby. Jeśli przypuszczana jest choroba układu krążenia to pierwszym co się robi to wywiad z pacjentem.Osłuchuje się go za pomocą stetoskopu i robione jest badanie tętna. U poniektórych ludzi bardzo wielkie znaczenie ma obserwacja naczyń krwionośnych szyi. Niejednokrotnie może zdarzyć się, iż wątroba będzie powiększona. Wskutek osłuchania pacjenta lekarz stwierdzi, czy aby w naszym sercu nie są słyszalne jakiekolwiek szumy i ocenić stopień przekrwienia płuc.

Bardzo powszechnym badaniem, które jest niezwykle często wykonywania to EKG. Owe badanie jest zarówno bezbolesne jak i nieinwazyjne. Badanie to pozwoli ocenić pracę naszego serca z bardzo wielką dokładnością. EKG jest badaniem serca za pomocą ultradźwięków. Oprócz tego, że tą metodą możemy rozpoznać stan serca to również dowiemy się o stanie naszych naczyń krwionośnych.

Ponadto zdjęcie rentgenowskie umożliwi ocenę kształtu serca oraz jego rozmiary czy ułożenie w klatce piersiowej. Umożliwia ono również ocenę ukrwienia płuc. Możemy dobrze zaopatrywać się w odpowiednie leki wspomagające nasz układ krążenia. Między innymi apteki poznań będą do tego świetnym rozwiązaniem. Najczęstszymi chorobami układu krążenia jest między innymi: choroba wieńcowa lub zawał serca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze czy różnego rodzaju wady serca oraz zapalenie mięśnia sercowego czy kardiomiopatie oraz zaburzenia rytmu serca. Wszystkie te choroby są bardzo niebezpieczne i wymagają odpowiedniej opieki nad chorym, aby nie skończyły się bardzo źle. Niektóre choroby mogą wydawać się błahe lecz żadnej nie należy lekceważyć.

Przykładem może być nadciśnienie tętnicze czyli choroba układu krążenia podczas której mamy stale podwyższone ciśnienie tętnicze krwi. Choroba ta dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Może się rozpocząć przede wszystkim między 30 a 40 rokiem życia. Początki jednak może mieć w dzieciństwie. Jej objawy to przede wszystkim poranne bóle głowy w okolicach potylicy czy nadmierna pobudliwość oraz bezsenność. Odczuwalne jest w tym czasie kołatanie serca oraz bóle wieńcowe i zaobserwować można zaczerwienioną twarz lub szyję oraz klatkę piersiową.

Każda choroba nie zależy czy jest to choroba układu krążenia czy czegokolwiek innego może być niebezpieczna dla życia człowieka jeśli tylko nie będzie dobrze wyleczona. Nawet zwykłe przeziębienie nie dokładnie wyleczone może stworzyć zapalenie zatok itp. Wszystkie więc nieciekawe objawy powinniśmy konsultować od razu ze swoim lekarzem, a tylko wtedy zabezpieczymy nasze zdrowie w jak najlepszy sposób. Jeśli więc coś Ci dolega to nie czekaj, tylko od razu wybierz się na wizytę do lekarza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz