wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

poniedziałek, 22 sierpnia 2011

RehMedika wspiera transplantologię


Już w pierwszych dniach marca, od 3-go do 5-go, w Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się Targi Rehabilitacji RehMedika, których tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem transplantologii. Wydarzenie targowe obejmowało szeroką prezentację ofert z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, diagnostyki oraz medycyny ratunkowej.Oddzielną tematyką wystawy była również prezentacja ofert dla seniorów i warsztaty z treningów pamięci czy wykorzystania Internetu przez osoby dojrzałe oraz konferencja na temat kondycji społecznej i zdrowotnej tej grupy.

Akcja TAK! dla Transplantacji organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Transplantacji Serca "Koło" Zabrze było głównym wydarzeniem towarzyszącym targom RehMedika. Jej cel to promowanie idei transplantologii i dotarcie do jak największej liczby osób z informacją o potrzebie wyrażania zgody na pobieranie narządów, a co za tym idzie przełamywanie stereotypów myślenia w tej kwestii. Uzupełnieniem akcji był specjalnie przygotowany panel dyskusyjny poświęcony tematyce transplantacji.

W ramach targów odbyła się również konferencja pt. "Przebudzenie - Uśmiechnij się do mnie" organizowana przy współpracy z Fundacją Hearts World Wide. W konferencji brali udział lekarze, rehabilitanci, młodzież ze szkól medycznych, studenci, rodziny osób będących w śpiączce. Podczas dyskusji poruszone zostały także zagadnienia związane z porażeniami mózgowymi, autyzmem oraz delfinoterapią.  

Kolejną propozycją w programie targów RehMedika była konferencja ELAMED-u "Leczenie fizykalne ran" z udziałem przedstawicieli m.in.: Katedry i Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej SUM w Katowicach, Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń UM w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz w Katowicach. 

W tym samym terminie odbyły się także premierowe wydarzenia w kalendarzu Expo Silesia: wystawa dla seniorów, połączona z Forum 60+ i konferencją "Czy jesteśmy gotowi na starość?", poświęcona kondycji społecznej i zdrowotnej ludzi dojrzałych. Na wystawie dla seniorów pojawiły się oferty firm branży medycznej, finansowej, ubezpieczeniowej, turystycznej i rozrywkowej. W targach wzieli również udział organizacje i stowarzyszenia seniorów, a na specjalnie przygotowanych panelach osoby starsze  mogły dowiedzieć się m.in. jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z Internetu podczas spotkania ABC Internetu dla "młodych duchem", jak ćwiczyć pamięć i jak aktywnie korzystać ze specjalnie przygotowywanych ofert dla tej grupy wiekowej. 

Więcej informacji nt. targów można znaleźć na stronie: www.rehmedika.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz