wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

piątek, 10 kwietnia 2015

Stres łamie nasze serce


W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo podatni na stresujące sytuacje, które szybko wzbudzają w nas uczucie gniewu. Ma on negatywny wpływ na stan naszego zdrowia - zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Jak radzić sobie w takich wypadkach i szybko pokonać stres?


Jednym z najlepszych sposobów na radzenie sobie ze stresem jest aktywność fizyczna. Bieganie, jazda na rowerze czy ćwiczenia siłowe są znakomitą bronią na pokonanie stresu. Ćwicząc, pamiętaj o skupieniu się na swojej złości - dzięki temu będziesz odczuwał większy zapał do wysiłku. Już po kilkunastu minutach poczujesz, że napięcie z Ciebie schodzi, a intensywność złości zdecydowanie się zmniejsza.

Innym sposobem na pokonanie stresu, który właściwie też może być zaliczony do wysiłku fizycznego, jest gniecenie, podarcie czy pomazanie starej gazety lub jakiegokolwiek innego papieru, który akurat masz pod ręką. Po prostu się na niej wyżyj, zużywając energię - dzięki temu w krótkim czasie pożegnasz się ze stresem.

Kolejną sztuczką na pokonanie stresu jest krzyczenie, płakanie czy piszczenie. Prawdopodobnie zdarzyło Ci się odczuwać chęć krzyczenia będąc naprawdę wściekłym. Pozwól sobie na to. Jeśli ciało i organizm tego potrzebują, na przeszkodzie może stać jedynie odpowiednie miejsce. Krzycz, płacz, piszcz - te proste techniki na pewno pomogą w walce ze stresem.

Inną, nieco niekonwencjonalną metodą na pokonanie stresu jest... napisanie tego, co czujesz. Weź kartkę, długopis i po prostu opisz swoje emocje. Tutaj nie musisz cenzurować słów - chodzi o to, abyś sam przed sobą umiał nazwać to, co wywołuje w Tobie gniew. Być może odkryjesz coś, na co nie zwracałeś nigdy uwagi - pisz, dopóki jesteś naprawdę wściekły, wtedy będą mówić przez Ciebie emocje - a to pomoże w szybkim pozbyciu się tych negatywnych.

Pamiętaj, że stres nie ma prawa wywołać agresji. Nie obarczaj nią osób wokół, ponieważ możesz tylko wyrządzić tym krzywdę. Pokonaj stres w sposób kontrolowany i bezpieczny, niewymierzony w inną osobę. Zastosuj się do powyższych rad, a z pewnością szybko pokonasz stres.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz