wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju













poniedziałek, 22 czerwca 2015

Zdrowe żywienie zmniejsza ryzyko zawału serca.

Zdrowe odżywianie to nie tylko zbilansowana dieta i odpowiednio dobrane składniki. Aby nasze samopoczucie było dobre, musimy także zwracać uwagę na porę, w której spożywamy posiłki. Dlaczego życie według dobowego rytmu organizmu ma tak duże znaczenie?





Śniadanie

Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest oczywiście śniadanie. Według specjalistów najlepszą porą na jego spożycie jest czas między godziną 6:00 a 9:00. Ważne, aby było bogate w węglowodany - jego głównym celem nie jest zaspokojenie głodu, ale dodanie nam energii. Warto wybierać produkty pełnoziarniste, owsiankę lub musli, ponieważ dzięki zawartości błonnika dadzą nam uczucie sytości na dłużej. To także dobra pora na słodką przekąskę - rano nasz organizm przetworzy to na energię, dzięki czemu nie musimy martwić się o sylwetkę.

Jeśli jesteś osobą palącą i zamiast posiłku wybierasz papierosa i kawę - powinieneś jak najszybciej z tego zrezygnować. Możesz zaszkodzić nie tylko żołądkowi, ale całemu organizmowi. O poranku naczynia krwionośne są jeszcze zwężone, dodatkowo podnosi się poziom adrenaliny, co daje nam energię do działania. Wprowadzenie toksyn z samego rana znacznie podnosi ryzyko udaru mózgu i zawału serca.

Przekąska

Czas między godziną 10:00 a 12:00 to moment najwyższych obrotów naszego organizmu. Skupiony na pracy mózg potrzebuje dodatkowego doładowania, a najlepszym na to sposobem wcale nie będzie batonik. Ta pora dnia to idealny moment na owoce (również te suszone), orzechy czy migdały. Dzięki nim zaspokoisz nagły głód, a praca będzie wydajniejsza.

Obiad

Optymalną porą na drugi duży posiłek w ciągu dnia jest czas między 13:00 a 15:00. To moment, kiedy nasz układ pokarmowy jest najbardziej aktywny - dlatego warto zadbać, aby obiad zawierał węglowodany, które dadzą nam energię na resztę dnia. Należy jednak pamiętać o tym, żeby nie przesadzić z ilością jedzenia - wtedy nasz organizm będzie ociężały, a my będziemy chcieli uciąć sobie drzemkę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zbilansowany posiłek, uzupełniony owocem lub sokiem warzywnym.

Podwieczorek

Czas między godziną 16:00 a 17:00 to najlepsza pora na mały podwieczorek. Lekka kanapka czy jogurt sprawdzą się tutaj idealnie. Popołudnie to także najlepszy moment na lampkę wina - o tej porze organizm najlepiej poradzi sobie z rozkładem i wydaleniem alkoholu.

Kolacja

Pora kolacji to prawdopodobnie najbardziej indywidualna sprawa każdego człowieka. Nie ma tutaj ustalonej godziny, o której najlepiej spożyć ten posiłek. Wszystko zależy od naszego trybu życia - jeśli chodzimy spać po 23, godzina 18 wcale nie jest odpowiednią porą na kolację. W ten sposób możemy sobie tylko zaszkodzić - pójście spać głodnym to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możemy zrobić naszemu organizmowi. Najbardziej odpowiednią porą na ten posiłek są 3 godziny przed snem. Należy jednak pamiętać, aby kolacja była lekka, popita odpowiednią ilością wody - pozwoli to na uniknięcie nieprzyjemnych kłopotów z układem pokarmowym czy odkładania się tkanki tłuszczowej.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz