wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

wtorek, 28 grudnia 2010

Cholesterol LDL - niebezpieczny dla zdrowia.

Dużo się mówi złych rzeczy na temat cholesterolu, ale tak naprawdę jego obecność w naszym organizmie jest niezbędna. Odgrywa on bardzo ważną rolę dla całego organizmu. Ma on mnóstwo zalet i jest potrzebny w naszej krwi.Jednak należy uważać z jego poziomem, a najlepiej zadbać o zdrowie. Za nim zaczniesz obniżać cholesterol dowiedz się jak najwięcej na jego temat. Negatywne działanie na organizm ma tylko jeden rodzaj cholesterolu – cholesterol LDL „zły”.

Pewnie słyszałeś o tym, że istnieje cholesterol LDL oraz HDL, ten drugi typ pełni natomiast pozytywną rolę w naszym organizmie. Często dzieje się tak, że ludzie obniżają wysoki cholesterol nawet nie wiedząc w jakim celu. Nie zawsze jest to słuszne rozwiązanie, ponieważ złogi cholesterolu odkładają się, bo naczynia krwionośne są osłabione, kruche i pękają. To jest wynik diety ubogiej w witaminy i minerały. Jednak chce się skupić teraz tylko na cholesterolu, który nieprawidłowo wpływa na zdrowie.

Cholesterol LDL – do jego zadań należy transport cholesterolu z wątroby, gdzie jest produkowany (a więc cholesterol nie jest dostarczany jedynie drogą pokarmową, ale organizm sam produkuje cholesterol w wątrobie) do tkanek. W ten sposób zwiększa się poziom cholesterolu we krwi, co przyspiesza rozwój miażdżycy, choroby serca, chorób wieńcowych. W momencie kiedy cholesterolu LDL jest za dużo, zaczyna się on osiadać na ściankach tętnic tworząc tzw. blaszki miażdżycowe. Dlatego zaleca się, żeby poziom złego cholesterolu LDL był niski.

Cholesterol nie stanowi dla nas zagrożenia, jeśli są zachowane odpowiednie proporcję między poziomem dobrego cholesterolu HDL i złego cholesterolu LDL. Są ustalone odpowiednie normy poziomu LDL:

- poziom zalecany/ odpowiedni – 100 mg/dl,

- poziom nieodpowiedni (stanowiący zagrożenie) – powyżej 135 mg/dl,

Zły cholesterol może wzrastać wraz z wiekiem. Na jego wysoki nadmiar możemy liczyć powyżej 40 roku życia. Dzieje się to wraz z wiekiem, ponieważ obniża się również wydolność wątroby, zwiększa się zanieczyszczenie środowiska, ale także zmniejsza się nasza aktywność fizyczna. To nie wszystkie czynniki, ale bardzo istotne.


-->

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz