wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

sobota, 25 grudnia 2010

"Kobiece serce lubi sen"

Jak ważny jest sen wie każdy. Warto też wiedzieć jakie może zrobić spustoszenie w naszym organizmie jego brak lub niedostateczna długość snu.Długotrwałe niedobory snu mogą być przyczyną wielu chorób. Są szczególnie groźne dla serca.Brytyjczycy przeprowadzili szereg badań związanych ze snem i doszli do wniosku, że niedosypianie jest niebezpieczne zwłaszcza dla serca i naczyń krwionośnych kobiet. Naukowcy stwierdzili,że u kobiet długość snu ma duży wpływ na poziom dwóch związków, które powodują procesy zapalne i podwyższają ryzyko chorób układu krążenia.
Jednym z nich jest białko C-reaktywne. W grupie badanych osób poziom tej substancji był znacznie wyższy u pań śpiących 5 godzin na dobę niż u śpiących 8 godzin na dobę.
Drugi związek to interleukina-6 . Wyższy jej poziom stwierdzono u kobiet śpiących do 7 godzin na dobę niż u śpiących godzinę dłużej. 
U panów z badanej grupy nie stwierdzono takich zależności. Na pytanie dlaczego to paniom bardziej szkodzi niedosypianie, specjaliści odpowiadają ,że prawdopodobnie za to odpowiadają różnice hormonalne między płciami.Panowie pozwólmy PANIOM spać dłużej a budźmy z śniadankiem podanym do łóżka.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz