wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

czwartek, 23 grudnia 2010

Sekrety serca


Jest symbolem miłości, której koniec może je złamać. Ale tak naprawdę zabójcze dla serca nie są zawiedzione uczucia, lecz stres i obżarstwo. 


Serce jest głównym organem układu krwionośnego człowieka. Pompuje krew do naczyń krwionośnych (których długość w ciele dorosłego człowieka przekracza podwójny obwód kuli ziemskiej), transportując w ten sposób tlen i składniki odżywcze do wszystkich komórek organizmu, co jest ewidentnie wymagane do życia. Jakże olbrzymią siłę posiada ten niby zwykły mięsień, który nie przekracza rozmiarem wielkości naszej pięści, a pracuje przez całe nasze życie, mając przy tym ogromny na nie wpływ? Już w starożytności ludzie uznawali serce za siedzibę ducha i wszelkich emocji. Najprawdopodobniej skojarzenie uczuciowości i miłości z sercem zaczęło istnieć dzięki sylfionowi- roślinie, której przypisywano właściwości antykoncepcyjne,a jej liście miały właśnie kształt serca. Wiemy, że prawidłowe funkcjonowanie serca ma kluczowy wpływ na nasze życie. Być może ta świadomość czyni je najskuteczniejszym zabójcą na świecie (2700 osób dziennie umiera na choroby związane z wydolnością serca). Co zrobić, byśmy i my nie stali się jego ofiarami? Standardowe zalecenia takie, jak unikanie tłuszczów, niepalenie papierosów, czy aktywność fizyczna są oczywiste i wszystkim znane, miejmy nadzieję. Badania nas jednak coraz bardziej zaskakują, gdyż wykazały, że przeżycie trzech orgazmów tygodniowo zmniejsza o połowę ryzyko choroby wieńcowej. Także lampka, niekoniecznie czerwonego wina pozytywnie wpływa na pracę serca. Podobnie działa porządna dawka śmiechu. Czemu nie przedłużać sobie życia w bardziej pozytywny sposób? 


2 komentarze:

 1. Andrzej, do tych wszystkich cennych porad napisz jeszcze o zgubnych skutkach dla serca palenia tytoniu. A jak było w Twoim przypadku?

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie o tym myślałem!
  Przygotowuję nowy post o skutkach palenia
  papierosów.
  Dzięki,że mi to podsunąłeś!

  OdpowiedzUsuń