wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

poniedziałek, 24 stycznia 2011

Naucz się obniżać wysoki cholesterol - naturalne metody

Jak często słyszysz, że cholesterol to groźny przestępca dla naszego organizmu? Co w tym kierunku robisz, żeby prowadzić prawidłowy styl życia i nie doprowadzić do sytuacji w której cholesterol opanuje Twój organizm i zacznie Cię męczyć.
Podczas gdy rozpoczniesz obniżać cholesterol dobrze by było mieć świadomość, że poziom cholesterolu w pokarmie ma nie wielki wpływ na jego poziom we krwi. Cholesterol jest otrzymywany ponadto w wątrobie. Jednakże niezbędne są Ci zmiany w diecie, żeby tą drogą obniżyć wysoki cholesterol gdy jest zanadto duży, normować proporcję pomiędzy dobrym i złym cholesterolem, a także pokrzepić układ krążenia, co jest decydujące przy postępie miażdżycy. Wszystko to możesz pozyskać minimalizując konsumowanie potraw pochodzenia zwierzęcego i wykorzystując kilka bardzo ważnych zasad. Są to łatwe sposoby, które każdy z nas może wstawić do jadłospisu.
Pierwszy krok możesz rozpocząć od obniżenia spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego np. smażone mięso, tłuste mięsa. A także zmniejszyć jedzenie pożywienia pochodzenia mlecznego takich jak słodkie ciasto, produkty wysoko przetworzone i konserwowane. Na miejsce margaryny i masła zacznij używać oliwę z oliwek. Opisane wyżej produkty nieprzyjaźnie oddziaływają na stan naczyń krwionośnych.
Kwasy tłuszczowe omega3 stabilizuje stężenie trójglicerydów i cholesterolu LDL we krwi, a jednocześnie podwyższa poziom HDL. Największe ilości kwasu tłuszczowego nienasyconego występują w rybach morskich (łosoś, śledź, halibut, makrela). Zastosowanie witaminy C jest niezliczone. Taka nie pozorna witamina do której pewnie każdy z nas podchodził sceptycznie.Bo przecież witaminę C brało się zawsze przy przeziębieniu, grypie, osłabieniu. Będziesz zszokowany, gdy powiem, że witamina C stanowi bardzo ważną zadanie wśród wszystkich witamin, która jest wymagana, żeby układ krążenia był w wyśmienitej sprawności. Jednak zależy nam, żeby pozbyć się trudności z cholesterolem i uchronić zdrowie przed groźnymi schorzeniami np. miażdżyca, choroby serca, udar mózgu. Dostarcz do organizmu witaminę C, która spowoduje forma naczyń krwionośnych wróci do prawidłowego stanu. Czosnek ma fantastyczne zalety, które pomagają obniżyć cholesterol. Posiada w sobie taką substancję jak allicyna, dzięki której jesteśmy wstanie zmniejszyć poziom cholesterolu i regulować ciśnienie.

1 komentarz:

  1. Najzdrowszą metodą jest dobra dieta i rezygnacja z ciężkich potraw. Nadmiar cholesterolu jest bardzo niebezpieczny. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń