wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju













środa, 5 stycznia 2011

JAK ZAPOBIEGAĆ I LECZYĆ OTYŁOŚĆ

Chociaż przyczyny i mechanizmy otyłości są złożone, to w praktyce jednym godnym zalecenia sposobem walki z tą chorobą jest zmniejszanie spożycia z równoczesnym zwiększeniem wydatkowania energii. Jedz mniej, ruszaj się więcej! Unikaj tłuszczu i tłustych pokarmów zawierających dużo energii.

Warto wiedzieć, iż nie dosyć, że tłuszcz jest bogatym źródłem energii to jeszcze organizm wyjątkowo łatwo magazynuje energię z tłuszczu pokarmowego w postaci tłuszczu w tkance tłuszczowej , efektywniej niż energię z węglowodanów. W czasie konwersji węglowodanów do tłuszczu, aż 25% z nich, ulega spaleniu, podczas gdy w procesie przemiany tłuszczu pokarmowego do trójglicerydów tkanki tłuszczowej tylko około 3% z niego zamienia się na ciepło .

Poza tłuszczem, ograniczaj także spożycie wszelkiego rodzaju słodyczy, które są bogate w energię a zawierają mało składników odżywczych. Spożywaj natomiast produkty roślinne, szczególnie zawierające duże ilości błonnika, który wypełniając przewód pokarmowy daje uczucie sytości, a ponadto powoduje, że część energiodajnych składników pożywienia wydala się z kałem z powodu przyspieszonego przechodzenia zawartości przez przewód pokarmowy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz