wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

niedziela, 6 marca 2011

Leki przeciwkrzepliwe a udar mózgu

W ostatnich latach pojawiła się nowa generacja leków przeciwkrzepliwych (dabigatran i riwaroksaban), które mogą być podawane doustnie, nie wymagają kontroli układu krzepnięcia i wykazują mniejszą liczbę potencjalnych interakcji z innymi lekami czy składnikami pożywienia.


Bezpośrednio hamują aktywne czynniki krzepnięcia. Na podstawie wyników pierwszych badań u pacjentów z migotaniem przedsionków (RE-LY, ROCKET AF) wykazano, że nowe preparaty są co najmniej tak samo skuteczne i jednocześnie bardziej bezpieczne w porównaniu z preparatami dotychczas stosowanymi. Co ważne, są wygodniejsze do stosowania zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów.
Należy pamiętać, że chorobie można zapobiegać stosując metody pozafarmakologiczne. Do zmniejszenia ryzyka udaru przyczynia się ograniczenie palenia papierosów i nadużywania alkoholu, prowadzenie aktywnego trybu życia i stosowanie prawidłowej diety (np. aby obniżyć stężenie cholesterolu we krwi).
Udar mózgu stanowi olbrzymie obciążenie finansowe dla społeczeństwa, a trwałe inwalidztwo w konsekwencji udaru może poważnie odbić się na jakości życia zarówno pacjenta, jak i jego bliskich. Roczne koszty opieki w Europie nad osobami po udarze mózgu w ciągu ostatnich 10 lat zwiększyły się o 30% i przekroczyły ponad 30 milionów funtów. Stosując odpowiednią profilaktykę, można jednak uratować miliony istnień.

1 komentarz:

  1. W Polsce nie stosuje się żadnej pomocy ani profilaktyki po udarze mózgu , brak jakiej kolwiek pomocy . Należ zapomnieć , że kiedyś płaciło się składki na ubezpieczenie zapłać za rehabilitację lub leż do końca życia w łóżku.

    OdpowiedzUsuń