wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

środa, 23 marca 2011

Polacy a stres.


Stres jest tym elementem życia, który może powodować u wielu osób poczucie dużego dyskomfortu. Naukowcy udowadniają, że ludzie w coraz większym stopniu narażeni są na działanie stresu.

Niestety długotrwałe życie w stresie może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych. Może spowodować powstawanie wielu groźnych chorób. Jest główną przyczyną wysokiego ciśnienia, zawałów serca, nadwagi owrzodzenia żołądka i dwunastnicy. Stres może powodować także poważne zmiany w układzie nerwowym i doprowadzać do nerwic. Badania udowodniły, że osoby narażone na długotrwałe działanie stresu mają zmniejszoną zdolność, koncentracji, gorzej się odżywiają, częściej nadużywają alkoholu.

Dla większości osób do najbardziej stresogennych sytuacji życiowych należą: rozwód kościelny i śmierć bliskiej osoby. Te zdarzenia wywołują największe spustoszenie w naszym życiu i wymagają często wsparcia psychologa lub stosowania odpowiednich leków uspokajających. Jednak okazuje się, ze stres wywołany codziennymi sprawami, które sprawiają nam kłopoty, może okazać się niewiele mniej groźny. Szacuje się, że ponad 70% Polaków powyżej 30. roku życia odczuwa codziennie stres. Dla tych osób najczęstszymi czynnikami stresogennymi są przede wszystkim: brak pieniędzy, problemy zdrowotne, problemy z dziećmi. Osoby młodsze, do 29. roku życia stresują się problemami w szkole, egzaminami czy konfliktami ze znajomymi. Wg badań przeprowadzonych przez Pentor w najmniejszym stopniu spośród wszystkich regionów w Polsce stresują się mieszkańcy rejonu stołecznego. Jednak i tym osobom nierzadko sen z powiek spędzają problemy związane z pracą.

1 komentarz:

  1. Jakiś czas temu napisałem na swoim blogu podobny artykuł. To fakt, ludzie żyją w ciągłym stresie, nie rozumieją, że negatywne uczucia takie jak: złość, zazdrość, nienawiść i przejmowanie się wszystkim negatywnie wpływa na zdrowie.

    OdpowiedzUsuń