wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

sobota, 26 marca 2011

Miażdżyca to niewidzialny wróg

Miażdżyca wbrew pozorom to niebezpieczna choroba. Jej objawy nie są widoczne na zewnątrz, dlatego tak trudno jest ją wykryć. Nie każdy jeszcze rozumie, w jaki sposób dochodzi do rozwoju miażdżycy.
Spora rzesza ludzi, którzy mają zbyt wysoki cholesterol nie ma pojęcia jak obniżyć cholesterol. Trudno się dziwić, skoro większość z nich nie ma pojęcia, czym jest cholesterol, do czego jest on nam potrzebny, jakie funkcje spełnia dla organizmu i kiedy jest dla nas szkodliwy i niebezpieczny. Dlaczego nadal nie każdy zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczny jest cholesterol jeśli sami do tego dopuścimy.

Jak my sami doprowadzamy do rozwoju miażdżycy? Warto wiedzieć, że do rozwoju miażdżycy dochodzi poprzez osłabienie naczyń układu krwionośnego. Miażdżyca to przewlekły stan chorobowy.

W jaki sposób nasze naczynia stają się kruche i słabe? Dzieje się tak z naszą pomocą, ponieważ w naszej diecie znajduje się zbyt mała ilość witamin i minerałów, a przede wszystkim witaminy C i E. To one są odpowiedzialne za stan naszych naczyń krwionośnych. Trzeba zwrócić szczególną uwagę, żeby dostarczyć każdego dnia do organizmu odpowiednie ilości witamin, aby zadbać o odpowiednią formę układu krążenia. Jeśli występuje ich niedobór doprowadzamy do zaniedbania tętnic. Stają się one słabe i podatne na korozje. Jeśli dopuścimy do takiej sytuacji przez dłuższy okres czasu (np. kilkanaście lat) to później możemy mieć problem z miażdżycą.

Rozpoczyna się ona wraz z osiadaniem się cholesterolu na ścianach tętnic tworząc złogi cholesterolu. Cholesterol osiada się w miejscu korozji, żeby załatać powstałe uszkodzenia. Jednocześnie ratuje nam życie. W ten sposób dochodzi do zatykania tętnic. Zapamiętaj, że wysoki cholesterol i osłabiony układ krwionośny może spowodować niebezpieczne zaburzenia chorobowe: miażdżyca, dusznica bolesna, udar, zawał serca, choroby serca.

Objawy miażdżycy jest bardzo ciężko wykryć, ale można wyróżnić kilka poszczególnych symptomów: zawroty głowy, ogólne znużenie, osłabienie psychiczne, lekki ucisk w okolicy serca. Nie są to specyficzne objawy, dlatego trudno jest je zauważyć, a tym bardziej rozpoznać. Jeśli chcesz dożyć długiej starości, zastanów się nad swoim stylem życia i odpowiednią dietą, która pomoże Ci zadbać o własne zdrowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz