wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

sobota, 18 czerwca 2011

Dieta zgodna z grupą krwi

Sposób odżywiania ma znaczący wpływ na drowie i samopoczucie człowieka. Odpowiednio zbilansowana dieta nie tylko pozwala zachować szczupłą sylwetkę, ale również wpływa na kondycję, opóźnia procesy starzenia i zapobiega rozwojowi wielu groźnych chorób. Dlatego terapia dietą cieszy się coraz większa popularnością . Wśród wielu dostępnych diet uznanie zdobyła sobie dieta uwzględniająca koncepcją żywienia zgodną z grupą krwi.
Dieta grupy krwi polega na doborze pokarmów właściwych dla osoby o danej grupie krwi. W zależności od tego czy posiadamy grupę 0, A, B, czy AB musimy dobrać odpowiednie produkty. Tak więc nie każdy może jeść to samo. Każda z grup ma produkty, które powinna jeść i te, które powinna wyeliminować z menu.

Dieta dla grupy krwi 0

Osoby mające grupę krwi 0 powinny w codziennym menu uwzględnić duże ilości białka pochodzenia zwierzęcego. Tak więc cielęcina, wołowina, jagnięcina i dziczyzna powinny na stałe zagościć w posiłkach. Wskazane są też ryby takie jak dorsz, łosoś, makrela i okoń. Osoby z grupa krwi 0 powinny też zjadać duże ilości warzyw i owoców. Szczególnie wskazane jest spożywanie sałaty , szpinaku, cebuli, brokułów i czerwonej papryki, a z owoców ananas, arbuz, banan i jabłko. Osoby te z jadłospisu powinny wyeliminować produkty zbożowe, szczególnie pszenne, kawę i czarną herbatę. Jaja można jeść, ale w umiarkowanych ilościach. Osoby z grupą krwi 0 powinny tez unikać wszelkich produktów mlecznych.

Dieta dla grupy krwi AB

Osoby z grupą krwi AB powinny spożywać duże ilości ryb, owoców morza i produktów sojowych. Wskazane są też produkty mleczne, szczególnie te zawierające żywe kultury bakterii czyli wszelkie jogurty i kefiry. Warzywa i owoce powinny stanowić podstawę ich codziennego menu. Szczególnie polecane są brokuły, buraki, marchew, szpinak i pietruszka, a z owoców agrest, ananas, cytryny i wiśnie. Osoby z grupą krwi AB powinny wystrzegać się kawy, czarnej herbaty i wszelkich napojów gazowanych. Najlepszym dla nich napojem jest zielona herbata.

Dieta dla grupy krwi A

Osoby posiadające grupę krwi A są naturalnie predysponowane do stosowania diety wegetariańskiej, tak więc wszelkie mięsa, a w szczególności baranina, wołowina i wieprzowina powinny być zupełnie wykluczone z jadłospisu. Osoby posiadające grupę krwi A swoją codzienną dietę powinny opierać o ryby, produkty sojowe i owoce morza. Wśród ryb szczególnie zalecane są karp, makrela, okoń i sardynka. Z warzyw wskazane są brokuły, rzepa, cykoria, szpinak i marchew, a wśród owoców najlepiej wybierać żurawinę, ananasa i cytrynę. Osoby z grupą krwi A powinny wykluczyć z menu produkty pszenne, oraz przetwory mleczne, ponieważ nabiał jest źle trawiony przez przedstawicieli tej grupy krwi. Codzinna dieta osób z grupą krwi A powinna być uzupełniana zieloną herbatą, która będzie korzystnie wpływać na ich procesy trawienne.

Dieta dla grupy krwi B

Osoby z grupą krwi B powinny stosować urozmaiconą i zrównoważoną dietę opartą o produkty mleczne, ryby i owoce morza. Z produktów mlecznych szczególnie polecane są maślanki, kefiry i jogurty. Z ryb należy wybierać dorsze, flądry, makrele i sardynki. Osoby posiadające grupę krwi B powinny wzbogacać codzienną dietę o mięsa, a szczególnie baraninę, jagnięcinę i dziczyznę. Drób nie jest wskazany w tej diecie i najlepiej go całkowicie wyeliminować. Należy też unikać produktów zbożowych, szczególnie żytnich i pszennych, gdyż są one źle tolerowane przez grupę krwi B. Można jeść jedynie produkty orkiszowe i z mąki gryczanej. Istotnym składnikiem tej diety powinny być duże ilości warzyw szczególnie buraków, papryki i brokułów. Z owoców należy spożywać żurawinę, śliwki i banany.

Dieta zgodna z grupą krwi polega na eliminowaniu z pożywienia produktów źle trawionych i toksycznych. Stosowanie diety zgodnej z posiadaną grupą krwi pozwoli stracić zbędne kilogramy, a także ochronić organizm przed infekcjami i chorobami zagrażającymi życiu jak: cukrzyca, choroba wieńcowa, czy niewydolność wątroby. Stosowanie tej diety wpływa korzystnie na poprawę wyglądu, zdrowia i kondycji człowieka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz