wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

piątek, 16 grudnia 2011

Niezdrowa dieta wywołuje stres

W trakcie palenia papierosów zwężają się naczynia krwionośne jednakże reakcja obejmuje cały organizm. Pod wpływem nikotyny płytki krwi nabywają większą skłonność do kumulowania się i sklejania. Szybko łączące się krwinki tworzą skrzep który jest niebezpieczeństwem dla życia.


Nikotyna jest kluczowym powodem schorzeń serca. Dostanie się nikotyny do krwioobiegu produkuje hormony stresu adrenalinę i noradrenalinę. Poprzez działania wymienionych hormonów zwiększa się częstotliwość bicia serca i zwiększa się zużycie tlenu przez serce. Jeden papieros podnosi potrzebę serca na zużycie tlenu ponad trzydziestokrotnie.

Spożywanie fast-foodów jest nie dość że pełne kalorii, ale zarazem mieści bardzo dużo niezdrowych składników. Witaminy i składniki mineralne nie są z pewnością komponentami tych potraw.

Brak właściwej ilości witaminy C i B i minerałów to następny czynnik który ma duży wpływ na odporność organizmu i jak się czujemy. Przykładowo, ubytek wystarczających ilości magnezu czy witaminy B12 w organizmie to zwiększona wrażliwość na stresy.

Tłuszcze są istotnym składnikiem codziennej diety, ich podstawową funkcją jest dostarczanie naszemu ciału energii. Jednakże z tłuszczów powinno być nie więcej niż 30% codziennego zapotrzebowania energii. Są niezbędnym elementem do wytworzenia się nowych komórek w organizmie i źródłem witaminy A, D i E. Jednak zbyt duża ilość tłuszczu w codziennej diecie to duże problemy dla organizmu.

Zbyt duża ilość kawy za mało wody. Za mało nawodniony organizm to obniżona wydajność mózgu. Kawa nie tylko odwadnia, lecz także wypłukuje z naszego ciała wapń i witaminy. Kawę na ogół słodzimy, a cukier jest najmocniejszym czynnikiem powodującym stres.

Toteż pamiętajmy kilka wskazówek, a zdrowe odżywianie będzie łatwiejsze. Konsumujmy bez pośpiechu. Planuj godziny posiłków w ciągu dnia. Rób rozważnie zakupy. Jeśli pijemy kawę pijmy dodatkowo pół litra wody. Wybierajmy produkty wzbogacone o przeciwutleniacze warzywa, zielona herbata mleczko pszczele. Ogranicz alkohol i nikotynę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz