wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

piątek, 29 lipca 2016

Posiniaczone serce to istotny objaw powikłań

Widoczne na wykonanych po zawale skanach mięśnia sercowego krwawienia czy siniaki mogą wskazywać na ryzyko powikłań – informuje serwis BBC News.

Prof. Colin Berry z Glasgow wraz z zespołem wykazał, że obecność w mięśniu sercowym osoby po zawale oznak krwawienia lub siniaków może wskazywać na podwyższone ryzyko komplikacji takich jak niewydolność serca. Zdaniem profesora takie wynaczynienia mogą mieć związek z lekami stosowanymi u pacjentów z zawałem.

Niewydolne serce nie radzi sobie z pompowaniem krwi. Chory ma trudności z oddychaniem, jest stale zmęczony i niezdolny do wysiłku – nawet związanego z codziennymi czynnościami. Jeśli nie jest odpowiednio leczony, pojawiają się obrzęki kończyn i / lub obrzęk płuc. Leczenie, polegające na przyjmowaniu odpowiednich leków, trwa długo. Czasami potrzebna bywa operacja.

Obecnie zespół naukowców szuka możliwości wykorzystania swojego odkrycia do planowania leczenia zawału, które pozwoliłoby zapobiec podobnym komplikacjom. W grę wchodzi na przykład podawanie środków przeciwzakrzepowych bezpośrednio do naczyń krwionośnych serca - zamiast podawania dożylnego. Niewydolność serca to problem około 500 000 Brytyjczyków – w większości przypadków jest ona następstwem zawału.(PAP)

1 komentarz: