wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

piątek, 8 kwietnia 2011

Borelioza - groźna choroba przenoszona przez kleszcze

Za oknami robi się coraz chłodniej, coraz częściej słyszymy o wyprawach na grzyby. Podobno w tym roku jest ich wyjątkowo dużo jednak pamiętajmy, że w lasach oprócz pięknych grzybów i dzikiej przyrody spotkać można również kleszcze. Te małe pajęczaki są bardzo groźne ponieważ przenoszą groźne choroby takie jak wirusowa zapalenie opon mózgowych czy borelioze - bardzo groźną i równie bardzo lekceważoną chorobę zakaźną.
Największym problemem tej choroby jest właśnie lekceważenie jej zarówno przez pacjentów jak i lekarzy, którzy twierdzą, że choroba ta jest całkowicie wyleczalna i wystarczy 3-6 tygodni antybiotykoterapii i pacjent jest zdrowy. Rzeczywistość bywa jednak inna bo co prawda część osób po takim leczeniu jest zdrowa ale nie wszyscy mają to szczęście. Choroba jest bardzo podstępna, w wielu przypadkach rozwija się latami by w końcu zaatakować. Borelioza przeważnie kojarz się ze stawami jednak równie dobrze może zaatakować serce czy mięśnie. Objawy są bardzo zróżnicowane, przeważnie występują wspomniane przed chwilą bóle stawów, problemy z koncentracją czy szybkie męczenie się.

Nie leczona borelioza powoduje nieodwracalne zmiany w naszym organiźmie i może zwalić człowieka z nóg. Okazuje się, że wiele osób ze zdiagnozowanym stwardnieniem rozsianym(SM) to właśnie nosiciele choroby z Lyme. Niestety w wielu przypadkach po leczeniu sterydami, borelioza rozwinęła się u nich tak bardzo, że znacznie trudniej ją wyleczyć jednak nie jest to rzeczą niemożliwą.

W walce z tą chorobą liczy się przede wszystkim czas, im szybciej człowiek zacznie leczenie tym lepiej dla niego. Leczenie jest bardzo inwazyjne i drogie ponieważ żaden lekarz leczący borelioze wg standartdów ILADS(International Lyme And Associated Diseases Society) nie wypisze pacjentowi recepty refundowanej. Leczenie jest długie i ciężkie ponieważ stosowana jest antybiotykoterapia złożona z kilku antybiotyków. Pacjent zmuszony jest do przestrzeganie rygorystycznej diety, która ma za zadanie ochronić go przed grzybicą a leczenie antybiotykami niszczy naturalną florę bakteryjną w jelitach i istnieje duża szansa na przerost grzybów w naszym organizmie.

3 komentarze:

 1. Ktoś stracił mózg bo za moim oknem robi się coraz cieplej

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś wiem na ten temat i wszystko co piszesz to prawda. Mam przewlekłą postać boleriozy, która została zdiagnozowana na podstawie prywatnie zrobionych badań. Wcześniej lekarze leczyli mnie na wszystko i nie było żadnego efektu (RZS, dna moczanowa, toczeń, nowotwór żołądka, depresja itp...) Przeszłam leczenie ale problem został tylko zatrzymany na jak długo nie wiem. Zostały przetrwalniki bakterii, które w dowolnym czasie mogą dalej niszczyć organizm. Przynajmniej świadomość tej choroby daje mi szansę na leczenie objawowe, gdy pojawiają sie jakieś dolegliwości - sprawdzam iGm i iGg.To jest tak jak ze stonką ziemniaczaną, na dorosłego owada nie ma środka tylko można niszczyć larwy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dane jednoznacznie pokazują trend wzrostowy w diagnozowanej boreliozie. Zastanawia mnie czy to kwestia tego jak bardzo nie uważamy, czy może procenta zakażonych kleszczy roznoszących boreliozę.
  Osobiście w temacie tej choroby, polecam serdecznie czytaj więcej... aby dowiedzieć się na temat prewencji, diagnostyki i leczenia.

  OdpowiedzUsuń