wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

piątek, 15 kwietnia 2011

Infraterapia przeciwko miażdżycy

Niegojące się rany stóp u cukrzyków (tzw. stopa cukrzycowa), bóle nóg podczas chodzenia, skurcze czy bóle spoczynkowe (chromanie przestankowe) to tylko przykładowe dolegliwości powodowane przez niedokrwienie tkanek. Schorzenia te dotyczą przede wszystkim osób starszych, chociaż nie tylko. Rozwiązaniem jest terapia infradźwiękami (infraterapia). Czy wiesz, na czym polega? Jedno jest pewne - to metoda bezpieczna, od lat z powodzeniem stosowana m.in. w Belgii, Holandii i na Węgrzech.

Wraz z wiekiem na ścianach tętnic osadzają się złogi cholesterolowe. Powodują zwężanie światła i usztywnienie naczyń krwionośnych, czyli miażdżycę. Przyspiesza ją złe odżywianie, otyłość, nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu, brak aktywności fizycznej i stres. Blaszki miażdżycowe osadzają się najczęściej w tętnicach wieńcowych, szyjnych i tętnicach kończyn dolnych.

Dolegliwości

W zależności od miejsca przewężenia tętnic, powodują zróżnicowane dolegliwości. Objawem miażdżycy naczyń kończyn dolnych są bóle nóg występujące w czasie chodzenia, utrudniające poruszanie się (chromanie przestankowe). Kolejnym symptomem niewystarczającego dopływu krwi może być ból spoczynkowy. Przy chorobie wieńcowej pojawiają się bóle zamostkowe, a nieszczęśliwym finałem może być nawet zawał serca. Z kolei chorzy mający problemy z koncentracją, pamięcią oraz szumami w uszach prawdopodobnie cierpią z powodu miażdżycy tętnic szyjnych, a ta - niestety - może zakończyć się udarem mózgu. Z problemami dotyczącymi niedotlenienia kończyn dolnych mają często do czynienia cukrzycy. Dla kilku procent z nich niewłaściwe ukrwienie doprowadza do tzw. stopy cukrzycowej. Ciągłe niedotlenienie w wielu przypadkach kończy się martwicą - stanem, przy którym stopę trzeba amputować.

Rozwiązaniem dla chorych cierpiących na tego typu dolegliwości jest odnosząca sukcesy w wielu krajach nieinwazyjna metoda wykorzystująca właściwości dźwięków o niskiej częstotliwości (infradźwięków).

Niewidzialna siła infradźwięków

Już w starożytności wiedziano, że pewne rodzaje dźwięków mają pozytywny wpływ na organizm ludzki. Tym tematem zainteresował się holenderski wynalazca węgierskiego pochodzenia Lajos Nagy, który opracował technologię produkcji aparatury medycznej, służącej do terapii chorób układu krążenia. Istotą działania urządzenia jest emisja infradźwięków, gdzie natężenie, częstotliwość oraz moment emisji dyktowane są przez odpowiedni program komputerowy. Analizuje on impulsy z elektrokardiogramu serca każdego pacjenta. EKG jest wykonywany przez cały czas trwania zabiegu, a pacjent opierając stopy na emiterach dźwięków, umożliwia przedostawanie się ich w głąb organizmu.

Infradźwięki przenikając przez krew, rozpuszczają złogi cholesterolu, dzięki czemu udrażniają naczynia krwionośne.

Wskazania

W związku z tym, że infraterapia oddziałuje na przyczyny chorób, eliminuje je wraz ze wszystkimi dolegliwościami przez nie powodowanymi (np. ból). Często zapobiega amputacji kończyny u chorych ze "stopą cukrzycową" spowodowaną niedokrwieniem naczyń lub oddala zagrożenie zawałem serca czy udarem mózgu.

Infraterapia jest także wskazana w rehabilitacji po przebytych operacjach naczyniowych oraz dla chorych, którzy z jakichś względów nie chcą lub nie mogą poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Zapobiegawczo mogą ją stosować wszystkie osoby, których przodkowie przechodzili zawały serca lub wylewy krwi do mózgu. W wielu przypadkach wskutek usprawnienia pracy układu krwionośnego reguluje się ciśnienie i poprawia praca mięśnia sercowego.

W celu skutecznego oczyszczenia naczyń krwionośnych z wieloletnich złogów należy odbyć kurację w postaci kilkudziesięciu zabiegów. Aby zmaksymalizować efektywność działania, każdy zabieg infraterapii poprzedzany jest zabiegiem magnetoterapii, a całość trwa około 30 minut.

Zabiegi są całkowicie bezbolesne, a kurację można powtarzać.

1 komentarz:

 1. CHLEB ANTYMIAŻDŻYCOWY-IRL, JEST W CHWILI OBECNEJ NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYM PRODUKTEM ŻYWIENIOWYM DLA CZŁOWIEKA NA PLANECIE ZIEMIA:
  80% ENERGII (niskie węglowodany), antyotyłościowy (bardzo syci), antycukrzycowy (poziom cukru do 26% wzrostu). W całych swoich dziejach LUDZKOŚĆ (7 MLD), nie stworzyła dotąd tak wartościowego i biologicznie wzorcowego PRODUKTU ŻYWIENIOWEGO.

  CHLEB ANTYMIAŻDŻYCOWY -IRL, MOŻNA PAKOWAĆ PRÓŻNIOWO:
  Np. po 3 szt. jest on wówczas przydatny do spożycia przez PONAD 1 ROK. Energia biologiczna tj. 80% ENERGII (niskie węglowodany), na tzw. TRASY, wycieczki, dalekie wyjazdy czyli: LOGICZNA, ZDROWOTNA KONIECZNOŚĆ. Również AKCJE POMOCY HUMANITARNEJ !!

  OKRUSZKI !! DLA DZIECI, DLA SPORTOWCÓW, CHORYCH (SZPITAL), OSÓB STARSZYCH (DODAJEMY DO WSZELKICH POSIŁKÓW):
  Każdy CHLEB-IRL tj. upieczone MINI CHLEBKI, mielimy (mikser) uzyskując tzw. OKRUSZKI czyli produkt biologicznie wzorcowy w praktycznej do spożycia formie. Rozdrobniony chleb jest naturalnym źródłem ENERGII dla człowieka i powinien stanowić podstawowy składnik każdego posiłku/24h. Nasz organizm pozyskuje o 30% więcej energii, niż po spożyciu ugotowanego ryżu, co stanowi zwiększenie energetycznych możliwości życiowych dla wszystkich komórek organizmu, a w szczególności komórek nerwowych naszego mózgu. Układ immunologiczny otrzymuje dodatkową energię do walki z bakteriami, wirusami, także z komórkami nowotworowymi wzmacniając szanse obronne organizmu (dużo większa energia dla białych krwinek układu odpornościowego !!).

  PRZEPIS ten, jest zamieszczony na stronie internetowej; *****
  Skrót adresu strony w Internecie_______: INSTYTUTIRL
  ADRES_______: http://www.instytutirl.com.pl/index6.php

  OdpowiedzUsuń