wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

czwartek, 28 kwietnia 2011

Skuteczne metody, czyli jak obniżyć cholesterol?

Każdy z nas szuka magicznego sposobu, żeby móc skutecznie obniżyć poziom cholesterolu. To nie dla każdego jest takie proste, jeśli chodzi o naturalne metody walki z nadmiarem cholesterolu we krwi. Przeczytaj o kilku najważniejszych metodach, które każdy z nas potrafi wprowadzić do swojego codziennego życia.
1. Odpowiednio dobrana dieta.

Większość przewlekłych chorób ma swoje podłoże w złym odżywianiu. Tak samo jest i teraz. Skuteczny sposób, który mówi "jak obniżyć cholesterol we krwi" tkwi w naszej dobrze ułożonej diecie. Postaraj się unikać spożywania pokarmów, które szybko podnoszą poziom cholesterolu we krwi np. smażone mięso, tłuste mięsa, wędliny, produkty pochodzenia mlecznego, słodkie ciasta. Unikaj tych produktów, ale nie powinieneś eliminować ich całkowicie ze swojego jadłospisu. Należy zastąpić różnego rodzaju oleje, margaryny, masła dużo bardziej zdrową oliwą z oliwek.

Do swojej diety włącz duże ilości warzyw, owoców, produkty zbożowe, soki owocowe, pij duże ilości wody niegazowanej. Bardzo dobrze byłoby włączyć do swojej diety duże ilości ryb, ponieważ zawierają one duże ilości kwasu omega-3, który dąży do obniżenia poziomu cholesterolu.

2. Zwiększ swoją aktywność fizyczną.

Twoim celem jest skutecznie obniżyć wysoki cholesterol, jednak nie pomoże Ci w tym tylko zbilansowanie Twojej diety. Do tego wszystkiego bardzo ważny jest ruch. W dzisiejszych czasach sport nie jest naszym przyjacielem i kluby fitness, siłownie, pływalnie są coraz rzadziej odwiedzane. Zapominamy o aktywności fizycznej będąc ciągle w natłoku ciągłej pracy, problemów, stresu. Naszym najczęściej odwiedzanym miejscem jest za to fotel przed TV.

Takie osoby są najbardziej narażone na dolegliwości związane z wysokim stężeniem cholesterolu. Twoja aktywność fizyczna jest uzależniona od Ciebie, nie musi to być intensywny wysiłek. Może to być 25-30 minut dziennie ruchu na świeżym powietrzu. Myślę, że na to każdego z nas stać. W zależności kto co lubi, może to być np. jazda na rowerze, dłuższy spacer z psem, pływanie na basenie lub też bieganie.

3. Regularne kontrolowanie i badanie cholesterolu.

Niestety, jeśli masz podwyższony poziom cholesterolu we krwi musisz się liczyć , że jest to przewlekły stan chorobowy. To jest tak jak z cukrzycą musisz stale mieć wszystko pod kontrolą. Jeśli Twoje stężenie jest dużo powyżej 200 mg/dl to powinieneś wziąć się ostro za siebie i regularnie kontroluj swój poziom cholesterolu we krwi. U osób, które nie mają jeszcze poważnych problemów z ta dolegliwością zaleca się badanie swojego poziomu cholesterolu co 2 lata.

4. Wzbogacenie diety o warzywa i owoce.

Dlaczego właśnie warzywa i owoce? Są one doskonałym dostawcą do naszego organizmu witaminy E, C i beta karotenu. To mikroelementy, które chronią cholesterol przed utlenianiem się. Po za tym musisz pamiętać, że warzywa i owoce za nim trafią do sklepów tracą duże wartości odżywcze. Smażenie warzyw powoduje utratę kolejnych wartości odżywczych. W ten sam sposób, jeśli byśmy złożyli wszystko w całość, około 75-80% wartości odżywczych w naszych owocach i warzywach zostaje utracone.

5. Palenie tytoniu i spożywanie alkoholu.

Tu chyba nie trzeba zbyt długo się rozpisywać na temat szkodliwości papierosów i alkoholu. Każdy człowiek zdaje sobie sprawę ile szkody powodują te dwie używki. Tytoń powoduje rozwój nowotworów, a także chorób serca. Już na samym opakowaniu papierosów każdy z nas dostaje informację jak szkodliwy jest ten produkt dla naszego zdrowia.

Palenie tytoniu podnosi ciśnienie krwi, negatywnie wpływa na "dobry cholesterol" oraz obniża jego nadmiar i uszkadza śródbłonek tętnic. Palenie papierosów przyczynia się do rozwoju miażdżycy, choroby serca, a przede wszystkim zwiększa ryzyko na zawał serca, udar mózgu. Ta krótka przyjemność śmierdzącego dymu w ustach dużymi krokami przybliża nas do śmierci.

Regularne sięganie po alkohol prowadzi nas do "uzależnienia". W ten sposób zostaje uszkodzona nasza wątroba oraz trzustka. Picie alkoholu podnosi, także poziom trójglicerydów we krwi co jest niekorzystne dla naszego zdrowia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz