wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

czwartek, 28 sierpnia 2014

Dlaczego nienasycone kwasy tłuszczowe są tak ważne w naszym jadłospisie?

W dzisiejszych czasach, regularnie wzrasta udział tłuszczów utwardzonych w typowym jadłospisie. Jest to źródło poważnych kłopotów z kondycją człowieka – podnosi ilość cholesterolu LDL czy prowadzi do niebezpiecznych schorzeń serca.
Z tego powodu powinniśmy zatroszczyć się o swoje funkcjonowanie i wprowadzać do codziennego żywienia jak największe ilości niezbędnych nienasyconych kwasów omega-3. Pełnią one kluczowe funkcje dla zdrowia człowieka.

Tłuszcze te mają szerokie zastosowanie w profilaktyce dużej ilości problemów zdrowotnych, takich jak miażdżyca, insulinoodporność, zaburzenia rytmu serca lub nadciśnienie. Pomagają też walczyć z niedoskonałościami kosmetologicznymi – są to głównie trądzik i suchość skóry. Ujędrniają cerę, wygładzają nierówności i przyspieszają likwidację zapaleń.

Z jakiego powodu są tak ważne dla ludzkiego kondycji?

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędnym źródłem siły dla funkcjonowania będąc również budulcem komórek organizmu. Nie potrafimy wykształcić takich cząsteczek sami – dlatego tak ważne jest, aby przyjmować je we właściwych ilościach z pożywieniem i w odpowiednich preparatach. Odgrywają one w ciele człowieka niemało wartych podkreślenia funkcji, a najważniejszą jest to, że tworzą bazę dla ludzkiego centralnego układu nerwowego, który do odpowiedniej aktywności wymaga lipidów. Stają się one również nieodzowne dla tworzenia błon komórkowych i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie siatkówki oka.

Rekomenduje się, aby dojrzały organizm przyjmował około 2 gramy kwasów omega-3 na dobę, np. przyjmując olej Omega Regen.
Jednakże nie jedynie ważne jest, aby dostarczyć organizmowi adekwatnych dawek kwasów dokozaheksaenowych, EPA i alfa-linolenowych, lecz również, by zachowane proporcje pomiędzy wielonienasyconymi tłuszczami omega-3 i 6 były niedalekie ideałowi. Tzw. złoty podział zalecany przez lekarzy to jeden do trzech albo w ostateczności 1:4. Z przykrością trzeba stwierdzić, że u przeciętnego Europejczyka relacja ta wynosi nawet jeden do trzydziestu!

Z tego powodu bardzo ważna jest adekwatna podaż nienasyconych tłuszczów w diecie. Pamiętając o naszym charakterze funkcjonowania niewolnym od nerwów, zabiegania, nie najlepiej zbilansowanym trybie żywienia bogatym w utwardzone tłuszcze roślinne, a także zbyt niskiej konsumpcji ryb morskich, w praktyce niezbędne są także odpowiednie suplementy uzupełniające braki. Najbardziej polecane przez lekarzy są produkty zawierające ester niezbędnych kwasów tłuszczowych – alfa-linolenowych.

Wesprą one uzyskanie dobrego wyglądu cery, ustrzegą przed niebezpiecznymi chorobami serca, ale także pomogą wyeliminować problem zwiększania się ilości przewlekłych kłopotów zdrowotnych, jakie rozpoczynają się w niepoprawnych procesach energetycznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz