wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

sobota, 16 sierpnia 2014

Witaminy dla kobiet


Jak wiadomo każdemu przecież niezbędne są witaminy. Zdrowie Pomiędzy Tatrami i Bałtykiem nie należy do najlepszych. Jeśli dla przykładu weźmiemy choroby układu krążenia to mamy jedno z nierzadko spotykanych zagrożeń cywilizacyjnych. 

Jednakże ryzyko choroby jesteśmy w stanie niwelować właśnie poprzez uzupełnianie sporej dawki witamin i minerałów.
Te witaminy są z pewnością konieczne. Trzeba je zapewnić w pożywieniu, albo jako suplementy. Zła dieta, niewielka aktywność fizyczna, zbyt duże dawki alkoholu, palenie papierosów, niewyrównane nadciśnienie tętnicze, problemy przemiany węglowodanowej i nadmierna waga, a także podwyższony poziom trójglicerydów i tzw. cholesterolu LDL to skutek określonego sposobu życia. Odpowiednie witaminy mogą to zmienić. Poza tym stres to czynnik sprzyjający chorobom układu krążenia, a w szczególności miażdżycy naczyń krwionośnych.
Bezwzględnie więc trzeba zadbać o większe przyjmowanie witamin. Suplementy diety są w polskiej rzeczywistości wszystkim dostępne, trzeba wyselekcjonować te dobre suplementy, a nie kierować się tym czy te konkretne witaminy są widoczne w reklamie. Te są niestety prawie zawsze najmniej wartościowe. Poza tym, do składników ryzyka zalicza się także: wysokie stężenie homocysteiny – aminokwasu powstającego podczas procesów przemiany metioniny, której poziom jest regulowany przez m.in. witaminy B6, B12 i kwas foliowy.
Blaszka miażdżycowa tworzy się w uszkodzonym naczyniu, z połączenia LDL z wolnymi rodnikami, bardzo aktywnymi cząsteczkami, których pojawianiu się sprzyja m.in. zanieczyszczone środowisko, palenie papierosów, promienie UV, przewlekłe stany zapalne (jak na przykład choroby reumatoidalne) i stres. Witaminy, w tym antyoksydanty typu beta-karoten (witamina A), witaminy E i C, i oczywiście bioflawonoidy redukują tworzenie się wolnych rodników a także kompleksów ze „złym” cholesterolem. Jeśli zjadamy ich za mało, a najczęściej tak jest, to pasowało by zwiększyć ich ilość w diecie, lub niezwłocznie łykać suplementy.
Aby zapracować na lepsze zdrowie możemy na to wpływać dietą, lekami (niedobre wyjście), a także uzupełniając  witaminy. zdrowe odżywianie, a w szczególności tzw. zdrowa żywność. Jednakże nie jest to zbyt często spotykane. Podczas smażenia, gotowania potraw, pieczenia czy obierania „znika” dużo składników. Przykładowo – w ugotowanym zielonym groszku jest aż o połowę witaminy C mniej niż w nieprzetwarzanym, jeśli natomiast był on wcześniej mrożony  – aż o osiemdziesiąt procent mniej, a gdyby był konserwowany pozostaje jej jedynie około 10%! Tak więc najlepsze witaminy dla kobiet (choć nie tylko dla nich) to naturalna, zdrowa żywność, ponieważ bez niej powstają istotne zagrożenia zdrowotne i nasze zdrowie jest w istotny sposób narażane na choroby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz