wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju













środa, 27 sierpnia 2014

Kolagen – eliksir młodości

Czy wiesz, że kolagen jest jedną z najważniejszych i cennych substancji, od których zależy młodość, jędrność, gładkość i elastyczność skóry? Bez niego nie mogą też prawidłowo działać: układ kostny, mięśnie, układ nerwowy, a także oczy, nerki, wątroba oraz serce.


Nic dziwnego, że nosi właśnie taką nazwę. Pochodzi ona od greckiego słowa cola – „klej” i genno – „rodzić”. „Klejorodne” białko w dosłownym sensie spaja nasz organizm w całość. Stanowi 30% masy białka całego organizmu, podczas gdy skóra składa się z niego aż w 75%, a gałka oczna aż w 90%. U przeciętnego człowieka ważącego 75 kg aż 7,5 kg to kolagen!

Ok. 40% ludzkiego kolagenu znajduje się w skórze właściwej – największym ludzkim organie, który nadaje skórze wytrzymałość, elastyczność i sprężystość. Dlatego też pierwsze ubytki kolagenu zauważamy właśnie na naszej skórze. Wraz z wiekiem kolagen podlega procesowi degradacji. Już od 25. roku życia Jego poziom w organzimie spada. Po 50. roku życia proces ten gwałtowanie przyspiesza.
Dlaczego tak się dzieje?
W produkcji kolagenu uczestniczą m.in. hormony tarczycy, estrogeny, insulina. W okresie przekwitania proces ten ulega zakłóceniu – więcej kolagenu niszczeje niż jest produkowane. Około 60. roku życia kolagen przestaje być wytwarzany.Dlatego też z wiekiem wyraźnemu pogorszeniu ulega nie tylko nasz wygląd, ale i stan zdrowia. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim organów, w których kolagen występuje w największej ilości – stawów, skóry, oczu. Dochodzi także do zwiotczeń mięśni i zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu, serca, nerek i wątroby.

Kto powinien uzupełniać braki kolagenu?

Kolagen zaleca się uzupełniać ludziom starszym, a także wszystkim, którzy pragna cieszyć się młodym wyglądem oraz dobrą formą. Problem utraty kolagenu dotyczy również osób młodych, lubiących się opalać. Czy kiedykolwiek Wasza skóra uległa poparzeniu podczas opalania? Jeśli tak, to na pewno przekonaliście się co to znaczy „przyspieszony rozpad kolagenu”. Ale nie tylko opalanie niszczy kolagen zawarty w naszej skórze. Niekorzystny wpływ mają również związki chemiczne zawarte w wielu kosmetykach, a także zbyt wysokie i niskie temperatury, na które narażona jest nasza skóra.

Kolagen pomaga także pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Łagodnie i w naturalny sposób zmniejsza łaknienie.

Polecany jest także osobom aktywnym, które skarżą się na przeciążenia stawów.

Jak zatem dostarczyć organizmowi niezbędnego składnika?

Niestety, nie da się uzupełnić niedoboru kolagenu stosując specjalistyczne diety. Dlatego też w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest suplementacja.

Co wybrać?


Decydując się na suplementację, należy zwrócić uwagę na dwie ważne rzeczy:

- Postać kolagenu. Preparaty dostępne na rynku zawierające kolagen występują w różnych postaciach. Wiele badań wskazuje jednak na to, że hydrolizat kolagenu jest lepiej przyswajany w płynnej formie.

- Przyswajalność. Naturalna synteza kolagenu w organizmie wymaga obecności witaminy C. Dlatego też najlepsze rezultaty przynosi przyjmowanie hydrolizatu kolagenu wraz z naturalną witaminą C.
Blue Calorad – Kolagen do picia wzbogacony o antyoksydanty


Blue Calorad to płynny kolagen wzbogacony o moc dobroczynnych antyoksydantów, pochodzących z borówki amerykańskiej i lukrecji. Kolagen uzyskiwany z ryb wspiera odbudowę ubytków kolagenu w organizmie, dostarczając niezwykle cennych dla zdrowia aminokwasów.

W Blue Calorad znajduje się także wyciąg z borówki amerykańskiej, bogatej w przeciwutleniacze, w tym w witaminę C, dzięki czemu kolagen jest dużo lepiej przyswajalny.

Postać hydrolizatu o długich łańcuchach peptydowych stanowi o skuteczności i szybkości działania. W przeciwieństwie do innych produktów z kolagenem zamkniętych butelek nie trzeba przechowywać w lodówce.

Butelka Blue Calorad o pojemności 500 ml wystarcza na miesięczną suplementację.

Więcej informacji na: http://www.gshpolska.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz