wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

niedziela, 3 sierpnia 2014

Leczenie wysokiego poziomu cholesterolu

Wysoki cholesterol całkowity to jeszcze nie powód do zmartwień - badania wykonywane w tym kierunku zwykle pozwalają sprawdzić, czy wysoki jest poziom cholesterolu dobrego, czy złego.
Niestety, jeśli chodzi o ten drugi - konieczne jest wdrożenie postępowania, które pozwoli na obniżenie poziomu "złego" cholesterolu w szybki i sprawny sposób, bez jednoczesnego zaburzania pracy całego organizmu. Należy pamiętać, że wraz z wiekiem wysoki cholesterol staje się coraz bardziej niebezpieczny i może zagrozić nie tylko zdrowiu, ale i życiu człowieka.

Podstawą przy wyznaczaniu leczenia w stanie wysokiego cholesterolu jest stwierdzenie, z czego wynika jego podwyższony stan. Zazwyczaj likwidacja przyczyny powstawania wysokiego cholesterolu bardzo szybko pozwala na poradzenie sobie ze stanem patologicznym i sprowadzenie poziomu do wartości w normie. Istotne jest również porównanie wcześniejszych wyników badań w tym kierunku, aby zaobserwować, jak zmieniał się stan cholesterolu przez dany okres czasu.

Zazwyczaj przyczyną wysokiego poziomu złego cholesterolu jest nieodpowiednia, czy wręcz - nieprawidłowa - dieta. Wówczas obniżanie cholesterolu wykonuje się przy wprowadzeniu odpowiedniej diety antycholesterolowej, która w prosty sposób pozwala zmienić dostarczane do organizmu pokarmy. W ten sposób eliminowana jest większość składników pochodzenia zwierzęcego, nadmiar tłuszczy, cukrów. Zmniejszone powinno być spożywanie mięsa, szczególnie czerwonego. Zmianie podlegają również nawyki przygotowywania pokarmów: warto je gotować na parze, a unikać należy smażenia. Wszystkie posiłki mięsne należy łączyć z warzywami, które dostarczają dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych.

W wielu przypadkach lekarze zalecają również zmianę trybu życia oraz zrzucenie wagi. Udowodniono, że wysoki cholesterol występuje u osób z nadwagą oraz otyłych, które - co wynika jedno z drugiego - nie prowadzą zazwyczaj aktywnego trybu życia. Tymczasem regularny ruch, nawet niezbyt intensywny, pozwala radzić sobie ze zbyt wysokim cholesterolem. Zrzucenie wagi jest niezbędne - dla osób otyłych cholesterol będzie śmiertelny o wiele szybciej, niż dla osób o normalnej wadze.

Lekarze są ostrożni, jeśli chodzi o podawanie farmaceutyków, mających na celu zmniejszenie poziomu cholesterolu. Zazwyczaj są one podawane dopiero w momencie, gdy u danej osoby, prócz wysokiego poziomu "złego" cholesterolu, stwierdzi się również na przykład choroby serca, zwłaszcza chorobę niedokrwienną. W tym przypadku, prócz wprowadzenia leków, niezbędne jest szeroko zakrojone działanie - zmiana diety, przyzwyczajeń, zażywanie ruchu czy rzucenie papierosów.

Zazwyczaj wysoki cholesterol po kilku miesiącach sukcesywnej diety i postępowania zgodnie ze wskazaniami lekarza zmniejsza się i nie jest niezbędne wprowadzanie leków. Jeśli jednak chcemy pomóc swojemu organizmowi w zmniejszaniu poziomu cholesterolu, przydatne mogą okazać się leki bez recepty, dostępne w aptekach. Należy jednakże uważnie przeczytać ulotkę oraz stosować je tak, jak ona wskazuje.źródło: Artykuł w oparciu o serwis http://www.cholesterolowa.pl/
Mateusz Ciszyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz