wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

niedziela, 24 sierpnia 2014

Rower to samo zdrowie ? Nie wierzysz?

Sport od zawsze mi towarzyszył. Jako uczeń szkoły podstawowej należałem do sekcji sportowej. W technikum ćwiczyłem siatkówkę, gimnastykę oraz pływanie. Jednak najbardziej lubię jeździć na rowerze.
Powiew powietrza i uczucie wolności, które towarzyszą wycieczkom rowerowym jest bezcenny.Jak wpływa to na nasz organizm i kondycję psychoruchową? Ciekawy artykuł znalazłem na stronie rowery pabianice, gdzie można dopasować bicykl do własnej sylwetki ! Nie mówię tu wyłącznie o walorach estetycznych lecz przede wszystkim zdrowotnych, tzn ergonomia kierownicy, siodełka, odpowiednia rama.

   Regularny wysiłek fizyczny, a takim z pewnością jest jazda na rowerze, przyczynia się do poprawy sprawności układu krążenia nawet do 50 procent. Serce jako działa niczym pompa, która ma przed sobą niezwykłe zadanie do wykonania. Regularna jazda na rowerze niesie ze sobą wiele aspektów pożytecznych dla zdrowia. Mamy nadzieję, że zawarte w serwisie informacje pogłębią Waszą wiedzę i pomogą zmobilizowac się do codziennej aktywności fizycznej. Niżej prezentujemy coś dla miłośników rowerów, sprzętu rowerowego oraz skuterów, a także coś dla majsterkowiczów samochodowych. Mamy nadzieję, że nowa odsłona serwisu pomoże Wam dowiedzieć się więcej na temat ekologicznego, a zarazem zdrowego trybu życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz