wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

poniedziałek, 14 lipca 2014

Stresujący tryb życia i problemy ze snem


Kłopoty ze snemZwariowany tryb życia może być poważną przyczyną naszych problemów ze snem. Wiadomo powszechnie, że zdrowy i regenerujący sen jest nieodzowny dla poprawnego działania naszego ciała, a także pracy wszystkich organów ( przede wszystkim mózgu).Wyróżniamy trzy różnorodne fazy snu w zależności od częstotliwości fal mózgowych ( np. Rytm Alfa ) z czego najefektowniejszy jest sen paradoksalny ( Rem ). W czasie tej fazy mamy przyśpieszony bicie serce, a gałki oczne bardzo szybko się poruszają jak byśmy się rozglądali. Ważną sprawą jest bezwolność wszystkich mięśni szkieletowych ( u lunatyków te partie mięśni pracują prawidłowo ).

O ile czujemy jedynie zmęczenie fizyczne, to nie powinniśmy mieć większych kłopotów z uśnięciem. Niemniej jednak już obciążenie i zmęczenie psychiczne przerywają normalny rytm i sprawiają że cierpimy na bezsenność. Jeżeli spędzamy godziny próbując usnąć, w nieskończoność ulepszając pozycje, a sen mimo wszystko nie przychodzi to denerwujemy się jeszcze mocniej, a to jeszcze bardziej nakręca błędne koło.

Najczęstszą przyczyną psychicznego wymęczenia jest stres, który uniemożliwia zdrowy sen i często daje wiele innych zmartwień. Stres może być wywołany przez kłopoty w miejscu pracy, problemy rodzinne lub finansowe. 

Od czasu do czasu dobrze jest go porządnie rozładować w czym pomaga uprawianie seksu, aerobik lub sporty extremalne ( podnoszą poziom adrenaliny i oczyszczają organizm z toksyn ). Dodatkowo codziennie starajmy się zażyć troszkę ruchu na świeżym powietrzu. 

Po tygodniu zapewne możemy poczuć ulgę i spokojnie się wyspać. Pomocne są również ćwiczenia psychologiczne, mające na celu wykreślenie niszczycielskiego wpływu stresu na nasze życie.


źródło: http://www.spls.com.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz