wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

wtorek, 20 maja 2014

Choroba i jej leczenieChoroby w tych czasach to niestety standard. Problem w tym, że jest ich taka ilość, że większości nie możemy rozpoznać ani nic z nimi zrobić. Jednymi z najbardziej popularnych chorób są choroby układu krążenia. Niestety mogą być one przyczyną śmierci albo kalectwa itp.
Również przykrym faktem jest to, iż te choroby dotyczą krajów bardzo dobrze rozwiniętych, ponieważ w owych ludzie narażeni są na większy stres oraz niezdrowy tryb życia. Poniekąd z tej przyczyny poniektóre choroby takie jak przykładowo nadciśnienie jest zwane chorobą cywilizacyjną. Wiele przyczyn może sprawić chorobę serca czy układu krążenia. Między innymi zaliczyć do tego możemy podniesione ciśnienie krwi czy palenie papierosów oraz nadwaga i otyłość. Ponadto za wysoki poziom tłuszczu we krwi czy cukrzyca.
Bardzo duży wpływ ma również siedzący tryb życia oraz wiek lub oczywiście uwarunkowania genetyczne. Różnie możemy na to patrzeć, lecz na nadciśnienie itp możemy sobie kupić jakiekolwiek leki i zredukować ryzyko poważniejszej choroby. Wspaniałym miejscem gdzie możemy kupić leki jest Apteka Poznań. Jeśli zdarza się sytuacja iż jeden człowiek ma większość z tych objawów to ryzyko zachorowania na choroby układu krwionośnego oraz serca jest bardzo wysokie.
Bardzo częstymi chorobami układu krążenia jest między innymi miażdżyca tętnic czy zawał serca, a oprócz tego: choroba wieńcowa, blok i zapalenia serca, niewydolność, zaburzenie rytmu serca oraz nazbyt wysokie albo z drugiej strony niskie ciśnienie krwi. Wystąpić mogą również żylaki nóg czy tętniaki oraz schorzenia mięśnia sercowego albo wrodzone wady serca. Ponadto zapalenia żył czy zapalenia osierdzia oraz zator tętnicy płucnej oraz dusznica bolesna. Chorób oczywiście jest wiele, a znacznie większa ilość z nich jest bardzo niebezpieczna dla życia i zdrowia. Aby nasze serce sprawnie funkcjonowało potrzebuje ono dostaw pewnej odpowiedniej ilości tlenu oraz poniektórych składników pokarmowych. Pamiętajmy, że nie może ono wykorzystać krwi, jaka przepływa poprzez przedsionki komory, aczkolwiek istnieje specjalna sieć naczyń krwionośnych, jakie po prostu oplatają serce. Nazwane są one tętnicami wieńcowymi. Nazwa wzięła się ze względu na kształt wieńca, którym okalają mięsień sercowy.
Choroba wieńcowa jest równie niebezpieczna i dotyczy ona przede wszystkim osób, które palą papierosy czy mają bardzo wysokie ciśnienie krwi, albo już chorują na cukrzycę i posiadają wiele tłuszczu we krwi. W naszym kraju choroba wieńcowa oraz zawał powoduje największą ilość zgonów. Rocznie niestety choruje około sto tysięcy osób, a w tej liczbie znajdują się przede wszystkim mężczyźni. Niestety również połowa z nich umiera w ciągu roku.
Sprawa jest bardzo niebezpieczna i musimy zastanowić się nad trybem naszego życia, a przede wszystkim odstawić na bok używki takie jak papierosy, które naprawdę bardzo mocno szkodzą i sprawiają, że człowiek może wpaść w wiele przeróżnych chorób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz