wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

niedziela, 29 maja 2011

Cholesterol i jego rola w organizmie.

Aktywny cholesterol we krwi ma wiele istotnych funkcji dla naszego życia. Nie prawdą jest, że wysoki cholesterol doprowadza do miażdżycy. Sprawdź w jaki sposób dochodzi do miażdżycy.


Myślałeś nad tym, dlaczego masz wysoki cholesterol we krwi? Wysoki cholesterol sprowadza się do poważnych powikłań chorobowych. Do podwyższonego stężenia cholesterolu wywierają zaniedbania z przeszłości. Istotny wpływ na poziom cholesterolu i zagrożenie ze strony rozwoju miażdżycy mogą mieć : źle skomponowana dieta, nerwy i stres, alkohol i papierosy, osiadły tryb życia bez żadnej aktywności fizycznej. Ukazane zaniedbania są powodem odkładania się cholesterol na naczyniach krwionośnych. Pomimo tego dochodzi do tego szczególnie poprzez uszkodzone tętnice, które rozdzierają się, bo nie otrzymują odpowiednich ilości witamin każdego dnia. Wszystko za sprawą niedoboru decydujących witamin i minerałów odpowiedzialnych za trzymanie układu krwionośnego w odpowiedniej kondycji. Witamina C i E - dzięki nim układ krwionośny jest wzmocniony, silny i nie ulega jakimkolwiek uszkodzeniom. Mają one funkcje, które pozwalają na wzmocnienie układu krwionośnego.

Jeśli system krwionośny nie uzyskuje potrzebnych składników ulega on uszkodzeniom, bo osłabione tętnice zaczynają pękać. Dzięki temu dochodzi do osiadania się cholesterolu na ścianach arterii i ograniczenia przepływu krwi w miejscu uszkodzenia. Cholesterol przy powstałych dziurach nie dopuszcza, aby substancja tłuszczowa wydostała się na zewnątrz i naprawia powstałe dziury.Ten cykl zapoczątkowuje proces rozwoju miażdżycy budując blaszki miażdżycowe. Bardzo chcesz wiedzieć czy grozi Ci rozwój miażdżycy sporządź wnikliwe badania na poziom cholesterolu i udaj się do lekarza. Skutki miażdżycy nie są widoczne, aby można było je zdemaskować gołym okiem. Masa ludzi pragnie zmniejszyć poziom cholesterolu w naturalny sposób. Jeśli pragniesz obniżyć cholesterol za pomocą składników odżywczych to wprowadź do diety: lecytynę, witaminę C oraz E, chrom, czosnek. Zastosowanie ich w połączeniu razem można osiągnąć bardzo dobre rezultaty po pewnym okresie czasu. Nie dość, że obniżysz poziom stężenia cholesterolu to przy okazji poprawisz kondycję naczyń krwionośnych i utrzymasz je w odpowiedniej formie przez następne lata. Musisz jednak uzupełniać swoją dietę w potrzebne składniki, które są bardzo ważne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz