wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

poniedziałek, 30 maja 2011

Koenzym Q10 - Cała prawda!

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś i sprawdź, czy suplement diety, jakim jest koenzym q10, ma znaczący wpływ na nasze zdrowie? Dzięki Peterowi Mitchell, który za badania nad koenzymem q10 dostał Nagrodę Nobla w 1798 roku, znajdziemy odpowiedź na to pytanie.


Koenzym q10 odgrywa ważną role w naszym organizmie, jest odpowiedzialny za dostarczenie komórce energii, która ją napędza do dalszych działań. Wytworzenie zbyt małej ilości energii w komórkach ma wpływ na dotlenienie krwi w układzie oddechowym. Szczególnie zagrożone jest wtedy nasze serce, które pompuje niedotlenioną krew, prowadzi to do powstania różnego rodzaju zniekształceń, schorzeń, zakrzepów, może być przyczyną zawału, nadciśnienia lub śmierci. Koenzym q10 pełni również funkcje antyutleniacza, który broni organizm przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz nie dopuszcza do uszkodzeń innych komórek jednak, że w przypadku gdyby doszło do naderwania struktury komórki potrafi ją zregenerować. Często stosujemy go jako suplement diety w kapsułkach dzięki temu łatwiej wchłaniają się substancje potrzebne organizmowi by dobrze funkcjonować. W połączeniu ze zdrową żywnością daje większy efekt i przyspiesza metabolizm. Koenzymy to bardzo ważne związki organiczne znajdujące się w naszym organizmie. Odpowiadają one za aktywność katalityczną odpowiednich enzymów. Biorą udział w wielu bardzo ważnych reakcjach w organizmie, decydują o aktywności enzymów. W formie koenzymów funkcjonuje większość witamin. Przyczyny niedoboru  koenzymu q10? Koenzym q10 przede wszystkim wpływa na narządy, które aby funkcjonować potrzebują dużo energii. Takim narządem jest serce, jak już wspominaliśmy wcześniej. Jego niedobór może spowodować zaburzenie jego pracy i wydolności. Kolejnym narządem może być wątroba, która pełni funkcje odtruwania krwi. Koenzym q10 jest głównym czynnikiem ochronnym, aby mogła ona pełnić swoją funkcje, ponieważ wspomaga ją w odtruwaniu i regenerowaniu samej siebie. Niedobór wpływa również niekorzystnie na trzustkę, śledzionę, nadnercza. Gdzie możemy go znaleźć? Wykorzystany został przede wszystkim w kosmetyce, znajdziemy go w wielu kremach i preparatach przeciwzmarszczkowych, poprawiających jakość skóry. Można go stosować doustnie jak i bezpośrednio na skórę. Zastosowanie znalazł również w medycynie, jest idealny podczas bólów głowy i migren oraz zaburzeń związanych z dotlenieniem organizmu, poprawia również jakość spermy poprzez zwiększenie ruchliwości plemników, wykorzystuje się go w leczeniu bezpłodności.
 Podsumowując Koenzym q10  jest idealny dla osób w średnim wieku, które narzekają na któreś z wymienionych schorzeń lub chcą zachować młodość. Jednak należy pamiętać, że wszystko jest dopuszczalne w odpowiednich proporcjach i nie należy go przedawkować, ponieważ skutki mogą być odwrotne niż oczekiwane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz