wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

niedziela, 22 maja 2011

Dlaczego się całujemy?

Być może wolisz poranne pocałunki przed śniadaniem lub takie wieczorne, gdyż on może naprawić nawet najgorszy dzień. Niezależnie od rodzaju pocałunków, jakie wolisz, eksperci zgadzają się, że całowanie jest silnym bodźcem nie tylko dla ciała, ale również dla mózgu.

Może zacznę od jakiś faktów? Przede wszystkim całowanie zwiększa aktywność układu sercowo-naczyniowego, jest więc to doskonały sposób, aby zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi i obniżyś poziom cholesterolu. Ze względu na dodatkowe wydzielanie śliny, które pocałunek inicjuje, całowanie to doskonały mechanizm przeciwdziałania próchnicy zębów i niszczenia płytki nazębnej, a także zapobiega zapaleniu dziąseł ze względu na wapń, który ślina zawiera.

Tak więc, jeśli chcesz, aby Twój uśmiech był po prostu idealny, nie zapomnij się często całować. Wspaniały uśmiech to Twój sprzymierzeniec, który sprawi, że uwodzenie kobiet będzie łatwizną. Ponadto, ponieważ ślina zawiera bakterie, które są w 20 procentach unikalne dla każdej osoby, całowanie jest metodą szczepienia. Twój organizm jest w stanie zaszczepić się przed drobnoustrojami, które wchodzą do ust podczas pocałunku.

Dla tych z Was, którzy pilnują diety: należy pamiętać, że pocałunek spala średnio 12 kalorii na pięć sekund, a więc trzy namiętne pocałunki dziennie mogą pomóc pozbyć się pół kilo miesięcznie! Ponadto, do całowania używasz ponad 30 mięśni twarzy, więc skóra staje się gładsza i (ze względu na wzrost krążenia krwi) wyglądasz zdrowej i pięknej.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego całujesz tą właśnie osobę? Czy wiesz, że część procesu całowanie faktycznie pomaga mózgowi wykonać pewnej analizy chemicznej partnera śliny i "decyduje" za zgodność genetyczną? Naukowcy, po przeanalizowaniu wielu przypadków, doszli do wniosku, że dostajemy także "z mózgu" informację, czy opłaca się nam całować z konkretną osobą. Czy to nie jest słodki interes?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz