wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

poniedziałek, 30 maja 2011

Serce - zaburzenie rytmu

Pod wpływem miarowych impulsów elektrycznych serce bije z taką regularnością, że nawet tego nie zauważamy. Jeżeli jednak następuje krótkotrwałe zakłócenie jego pracy.


Możemy doznać zaburzeń rytmu serca - wrażenia trzepotania lub kołatania w klatce piersiowej - gdy serce bije zbyt szybko albo "traci uderzenie".
Niekiedy kołatanie wskazuje na poważny problem z sercem, ale w większości przypadków jest spowodowane zmęczeniem, niepokojem, chorobą lub stresem. Wprawdzie napawa nas lękiem, zwykle jednak nie wymaga leczenia.
Około 36 milionów razy na rok serce bije dokładnie tak, jak powinno - być może dlatego właśnie wytrąca nas z równowagi, gdy czasami gubi swój rytm. Na szczęście istnieją sposoby, aby zatrzymać palpitacje niemal w tym samym momencie, gdy się zaczną. Co więcej, możemy im zapobiegać, ćwicząc techniki zmniejszania stresu, prosząc lekarza o sprawdzenie leków, które przyjmujemy, oraz wzbogacając naszą dietę w pewne pokarmy i suplementy, o których wiadomo, że działają korzystnie na serce.

  • Od razu, gdy zorientujesz się, że masz nierówny rytm serca, usiądź i podeprzyj stopy. Oddychaj wolno i głęboko, wypychając do przodu brzuch podczas każdego wdechu. Jeśli skoncentrujesz się na powolnym, miarowym oddychaniu, bicie serca prawdopodobnie od razu powróci do swojego normalnego rytmu.
  • Jeśli kołatanie nie ustępuje, przeprowadź tak zwaną próbę Valsalvy. Zatkaj palcami nos, zamknij usta i spróbuj wykonać wydech. Ponieważ nie jesteś w stanie tego zrobić - nos i usta są zamknięte - napnij się tak, jak przy wypróżnianiu. Krótkotrwałe zwiększenie napięcia nerwu błędnego, które jest tego efektem, powinno pomóc wyregulować pracę serca.
  • Silnie odkaszlnij. Podobnie, jak próba Valsalvy, kasłanie także zwiększa ciśnienie w klatce piersiowej. Czasami to wystarczy, aby przywrócić sercu jego normalny rytm. Możesz również nadmuchać balon, co daje podobny efekt. Zawodowi piosenkarze zalecają nawet nadmuchiwanie balonu, aby zapanować nad szybkim biciem serca i skołatanymi z powodu tremy nerwami.
  • Wypij kilka łyków zimnej wody. Nikt nie wie, dlaczego to pomaga, ale u niektórych osób efekt jest naprawdę natychmiastowy. Jedna z teorii mówi, że połknięta woda powoduje ucisk przełyku na serce i to właśnie "szturchnięcie" przywraca sercu prawidłowy rytm.
  • Spryskaj twarz lodowatą wodą. Szok jest na tyle silny, że może przynieść pożądany skutek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz