wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

niedziela, 29 maja 2011

Mężczyzna dojrzały a seks

Z wiekiem zmienia się wszystko, procesy starzenia obejmują także sferę seksualną. Nie oznacza to jednak, że dojrzały mężczyzna nie może być znakomitym kochankiem i do późnej starości cieszyć się erotyką.
Wielu mężczyzn obawia się dojrzałości, zwykle to pięćdziesiąte urodziny są taką datą graniczną, symbolizującą bezpowrotne odejście młodości. Jeśli jednak podejdzie się do sprawy rozsądnie, nie trzeba rezygnować z seksu.

Testosteron spada, czyli co się zmienia

Podstawową zmianą, jaka zachodzi w męskim organizmie z wiekiem jest obniżenie się poziomu testosteronu, męskiego hormonu płciowego. Testosteron nieprzypadkowo jest symbolem męskości, odpowiada on nie tylko za męską budowę ciała, tembr głosu, czy naturę zdobywcy i wojownika, ale także za funkcjonowanie męskiej seksualności. Wysoki poziom testosteronu wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na seks - libido młodych mężczyzn jest zwykle wysokie. Od testosteronu zależy także erekcja - jej jakość, tempo powstawania i długość utrzymywania się. Spadek poziomu testosteronu często skutkuje więc problemami z potencją. ale uwaga: nie każdy dojrzały mężczyzna jest skazany na Viagrę!

Teraz liczy się kondycja

To, czy w dojrzałym wieku będziesz mógł cieszyć się seksem zależy w dużej mierze od tego, na ile dbasz o swój organizm. Po pięćdziesiątce procentują wcześniejsze nawyki. Jaki wygląda statystyczny impotent? Nie uprawia żadnego sportu, nie chodzi do lekarza na badania kontrolne, odżywia się niezdrowo i ma nadwagę. W tym wieku trzeba więc dbać o zdrowie bardziej niż wcześniej. Najważniejsza jest też regularna aktywność fizyczna. Masz nadwagę? Koniecznie zrzuć zbędne kilogramy. Zacznij też ograniczać używki.

Siła doświadczenia

Dojrzały mężczyzna może być wspaniałym kochankiem, choć na pewno wydolność jego organizmu jest niższa niż u dwudziestoparolatka. Jednak ma on inny atut - doświadczenie. Dojrzały kochanek wie, jak ważna jest dla kobiety gra wstępna. zna ogromną różnorodność pieszczot, nie boi się eksperymentować. W przeciwieństwie do młodych mężczyzn nigdy nie myli rzeczywistości z filmami dla dorosłych. Dużo lepiej zna ciało kobiety i potrzeby partnerki, umie na nie reagować. To wszystko są atuty. Uwaga: nie warto ich tracić udając, że znów ma się dwadzieścia lat. Mężczyzna dojrzały może być seksowny. Mężczyzna z kryzysem wieku średniego jest już tylko śmieszny.

Czas na wspomaganie

Choć trzeba się pogodzić, że organizm pracuje już inaczej niż w młodości, warto spowolnić naturalne procesy starzenia odpowiednią suplementacją. Warto stosować naturalne preparaty roślinne podnoszące poziom testosteronu oraz poprawiające potencje, a także preparaty z witaminami i minerałami.

1 komentarz:

 1. Jestem po 60 + mam w ogrodzie bardzo cenne rośliny i robię z nich wyciągi spirytusowe zawsze do herbaty lub porannej kawy wlewam sobie jedną łyżeczkę mojego wyciągu !.
  Jest on mocny i wystarczy jedna łyżeczka.
  To są wyciągi Cytryńca chińskiego, Aralii japońskiej, Tarczycy bajkalskiej, Eleuterokoka, Miłorzębu japońskiego.
  Polecam wszystkim paniom także !
  John Corporation.

  OdpowiedzUsuń