wiadomość powitalna

ALL ABOUT THE HEART

"Jakie jest twoje serce, ten tylko się dowie,
kto je stracił, więc dbaj i kochaj swoje serduszko"
andriju
Z powodu mocnego związku z duchową duszą,
ciało ludzkie nie może być postrzegane jako
wyłącznie zespół tkanek, organów i funkcji,
lecz raczej jako istotna część osoby,
która przez ciało ukazuje się i wyraża".
JAN PAWEŁ II
Znajdź swój bilans życia.
3 x 8 = 24
Jest to magiczne równanie życia!
8 godz.snu
8 godz.pracy
8 godz.odpoczynku
Jeżeli tylko możesz
dostosuj się do tego!
andriju


"PRACA TO NIE TYLKO TO CO ROBISZ
LECZ TO CO POZOSTAWIASZ PO SOBIE INNYM"
andriju

wtorek, 17 maja 2011

Czy cholesterol to pogromca miażdżycy?

Cholesterol do tej pory uznawany jest za główną przyczynę miażdżycy. Czy jednak jest to nadal słuszna opinia? Poznaj tajemnice rozwoju miażdżycy i zadanie jakie spełnia cholesterol we krwi człowieka.

Czy wiesz dlaczego masz wysoki cholesterol we krwi? Zapuszczenia sprzed lat doprowadziły, że cholesterol odkłada się na tętnicach. Jednakże dochodzi do tego szczególnie poprzez uszkodzone tętnice, które rozdzierają się, bo nie uzyskują właściwych ilości witamin każdego dnia. Wszystko za sprawą niedostatku niezbędnych witamin i minerałów odpowiedzialnych za utrzymywanie systemu krwionośnego w odpowiedniej kondycji. To dzięki witaminie C i E układ krwionośny jest wzmocniony, silny i nie jest podatny żadnym uszkodzeniom. Wypada kontrolować, żeby ilość witamin w diecie była w odpowiednich proporcjach.
Gdy system krwionośny nie uzyskuje to co jest mu potrzebne ulega on trwałej utracie sił, ponieważ jest niewytrzymały to naczynia rozdzierają się. Cholesterol w tym momencie nie dopuszcza, żeby substancja tłuszczowa wydostała się do organizmu i łata powstałe dziury. W ten sposób dochodzi do osadzania się cholesterolu na ścianach arterii i zmniejszania przepływu krwi w miejscu uszkodzenia. Ten cykl zaczyna proces rozwoju miażdżycy tworząc blaszki miażdżycowe. Pragniesz znać prawdę czy jesteś narażony na rozwój miażdżycy sporządź drobiazgowe wyniki na poziom cholesterolu i udaj się do lekarza. Skutki miażdżycy nie są widoczne, żeby można było je wyłapać bez wstępnych badań. Spora rzesza ludzi zamierza zredukować wysoki cholesterol w naturalny sposób. Gdy chcesz polepszyć stan swoich naczyń krwionośnych i odbudować je musisz wprowadzić do diety kilka bardzo ważnych składników. Mowa tutaj o lecytynie, chromie, kwasach omega3, czosnku i witaminie C. Ich obecność jest bardzo ważna jeśli pragniesz zapobiec miażdżycy i żyć w spokoju o własne zdrowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz